POWITANIE JESIENI! Zakończenie sezonu turystycznego!

17 października br studenci naszego UTW wraz z członkami klubu „Globtrotera” działającego przy Klubie Rebus w Żorach, pojechali na wycieczkę do Ustronia – Dobki na zaproszenie Pani Małgorzaty Szwarc – Niedźwiedzkiej – Prezesa UTW w Cieszynie, a zarazem długoletniego przewodnika górskiego.

Oprócz integracji, która była jednym z celów spotkania, Pani Małgorzata chciała nam pokazać piękno jesieni w górach i zachęcić nas do wycieczek po górskich szlakach. Miejscem spotkania i początkiem szlaku prowadzacego do Ustronia – Dobki była Wisła, gdzie w liczbie 37 osób dojechaliśmy autokarem. Po powitaniu studentów z Cieszyna – 24 naszych studentów wyruszyło na szlak mimo niesprzyjającej pogody, a reszta udała się autokarem bezpośrednio na docelowe miejsce spotkania do Ustronia Dobki.

Po 2 godzinach wędrówki żółtym szlakiem, podziwiając piękne widoki, my również dotarliśmy na miejsce. Tu czekało już na nas ogromne palenisko przygotowane do pieczenia kiełbasek i stoły pod zadaszeniem na polu biwakowym, co przy wyjątkowo kiepskiej pogodzie umożliwiło nam realizację naszego programu.

Nasz niezawodny Pan Stasiu Sobiecki prowadzący Klub Podróżnika w naszym UTW i Klub Globtrotera przy Klubie Rebus w Żorach, włączył aparaturę i muzyką chorwacką dał sygnał do rozpoczęcia zabawy. Ponieważ z naszego UTW przyjechała duża grupa tańcząca taniec liniowy Country, takim też tańcem zaczęliśmy. Nie było to trudne, gdyż z Żor dojechał Pan Adam Foks -instruktor tańca Country na naszym UTW. Naukę poprowadził więc fachowo i już po chwili cały podest dudnił jak w prawdziwej knajpie na Dzikim Zachodzie. Nie przeszkadzał nam wcale lejący deszcz, bo tam gdzie spotykają się pogodni i życzliwi ludzie nieważna jest pogoda. Suto zastawione stoły, zapach pieczonych kiełbasek, śpiew towarzyszący nam jak zawsze – to wszystko złożyło się na wspaniałą zabawę. Tańcom i śpiewom nie było końca.

W naszym spotkaniu wzięła też udział zaprzyjaźniona z nami sołtys Dębowca – Pani Antonina Wawrzyczek /zarazem studentka UTW w Cieszynie/. Przyjechali również samochodami członkowie klubu Globtrotera z Żor.

W sumie w spotkaniu wzięło udział co najmniej 80 osób, które swobodnie mogły się bawić i biesiadować przy stołach pod zadaszeniem na polu biwakowym przy ul. Furmańskiej /koło Starej Wędzarni/- bardzo dobre miejsce na spotkania licznych grup.

Przywitaliśmy więc jesień i zakończyliśmy sezon turystyczny 2015 roku tanecznie i wesoło.

A tak na marginesie – efektem krótkiej nauki studentów z Cieszyna tańca Country przez Pana Adama Foksa jest to, że obecnie prowadzi już zajęcia z tańców liniowych na UTW Cieszyn.

Relację ze spotkania opracowała Pani Ania Potęga, a zdjęcia wykonał Pan Ludwik Glanert.

Zarząd UTW

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz