Wystawa szopek krakowskich

Klub „Podróżnika”

Kraków – 07.12.2017 r.

wystawa szopek krakowskich –

7 grudnia br niewielka grupa – 15 osób /w tym 12 słuchaczy UTW/ wspólnie z prowadzącym kluby „Podróżnika” i „Globtrotera” – Stasiem Sobieckim, odwiedziła Kraków, aby uczestniczyć w otwarciu corocznego konkursu szopek krakowskich, a w tym roku był to Jubileuszowy 75 Konkurs Szopek Krakowskich. W konkursie wzięło udział 171 szopek, z czego 51 szopek wykonały osoby dorosłe, a 121 szopek było dziełem dzieci i młodzieży.

Pokaz szopek rozpoczął się w Rynku pod Pomnikiem Adama Mickiewicza, skąd o godzinie 12 wyruszył korowód szopek i ich budowniczych.

Po zrobieniu zdjęć wystawianych szopek, grupa udała się na smaczne pierogi do restauracji „U Babci Maliny” – które są jej specjalnością / o czym dobrze wiedzieć/.

Po obiedzie grupa zwiedzała głównie Rynek i wspięła się też na wieżę Ratusza, skąd oglądała panoramę Krakowa, a pogoda dopisała i rzeczywiście było co podziwiać. Zaliczyli też Wawel i wrócili na Rynek, gdzie w Piwnicy pod Baranami / przy różnego rodzaju napojach / zakończyli zwiedzanie Krakowa.

Wycieczka w obie strony odbywała się busem „DRABAS” i zakończyła się powrotem do Żor o godzinie 18.15, skąd wyruszono rano o 6.30.

Wystawa pokonkursowa szopek krakowskich jest prezentowana w Celestacie i potrwa do 25 lutego 2018 roku. Więcej o konkursie szopek na stronie kraków „Szopki w Celestacie”.

Zdjęcia z wycieczki – Stasiu Sobiecki.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz