Marzena Karpińska Pożegnanie w dniu 03.12.2021 r.

Marzena Karpińska

Pożegnanie w dniu 03.12.2021 r.

 03 grudnia br. na Cmentarzu Komunalnym w Żorach pożegnaliśmy naszą byłą słuchaczkę i koleżankę Marzenkę Karpińską, zmarłą  28 listopada br.

Wprawdzie z Marzenką rozstaliśmy się już ponad 3 lata temu ( 10.05.2018 r. ), kiedy ze względów zdrowotnych złożyła rezygnację, ale w czasie swojego członkostwa w uniwersytecie od 12.01.2012 r, była osobą niezwykle aktywną, pełną życia i trwale zapisała się w naszej pamięci, szczególnie słuchaczy UTW z dłuższym stażem.

Obdarzona pięknym głosem i zdolnościami aktorskimi przez 2011 rok realizowała swoje pasje w Zespole Wokalnym „Carpe Diem” przy MOK w Żorach.

Następnie po odejściu z zespołu i przyjęciu do UTW, prowadziła od samego początku zajęcia „Z piosenką na Ty”, a następnie stworzyła zespół o tej samej nazwie, gdzie słuchacze mogli śpiewać i realizować się aktorsko.

W 2014 roku zespół zmienił nazwę na „Pasja”, w którym Marzenka i słuchacze dalej realizowali swoje wizje wokalne i aktorskie.

Trzeba podkreślić, że większość okazjonalnych spotkań na uniwersytecie, a także uroczystości zakończenia roku akademickiego do 2017 roku były ubarwione występami zespołu „Pasja”,

przygotowanymi przez Marzenkę Karpińską i słuchaczy – członków zespołu.

Jeszcze raz, bardzo za to wszystko dziękujemy Ci Marzenko.

Marzenka spotkała się już, albo w niedlugim czasie spotka byłych członków zespołu „Pasja”, których wcześniej pożegnaliśmy, tj.: Remigiusza Danę ( 01.2021 );

 Renię Trawińską ( 12.2019 ); Anię Potęgę ( 11.2017 ); Jadzię Wilk ( 07.2016 ).

Zawsze zostaną w naszej pamięci.

W uroczystości pożegnania Marzenki wzięła udział spora grupa naszych słuchaczy, przede wszystkim członkowie zespołu „Pasja”, ale też inni, którzy Ją pamiętali. No cóż, tak to się kończy. Na Cmentarzu Komunalnym w Żorach mamy już niestety wielu znajomych i możemy ich tam odwiedzać.

Załączamy zdjęcia z pogrzebu Marzenki.

Załączamy też kilka zdjęć z naszych spotkań i występów Zespołu „Pasja” na uniwersytecie – dla przypomnienia Marzenki i osób, których nie ma z nami, a także dla porównania z ostatnim okresem w jakim przyszło nam funkcjonować.

Słuchacze i Zarząd UTW w Żorach