2 Rybnickie Spotkania Teatralne Seniorów

Żona z urzędu

Amatorski Teatr DorosłychApteczka”

/Słuchacze UTW w Żorach/

Klub „Rebus”05 marzec 2018 r.

2 Rybnickie Spotkania Teatralne Seniorów

Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach – 14 marzec 2018 r.

W marcu br, Amatorski Teatr Dorosłych „Apteczka” przypomniał wystawiony 28 maja 2017 r. w Klubie „Rebus” spektakl „Żona z urzędu” autorstwa i reżyserii Pani Barbary Musiałek, która prowadzi ten teatr przy Klubie „Rebus” w Żorach. W spektaklu tym zagrała po raz ostatni nasza koleżanka Ania Potęga, z którą pożegnaliśmy się na zawsze 6 listopada 2017 r.

5 marca br w Klubie „Rebus” sztuka została ciepło przyjęta przez młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera.

Na pamiątkę spotkania wręczyliśmy licealistom zakładki do książki z informacją o UTW w Żorach z prośbą o przekazanie wśród swoich rodzin, znajomych.

14 marca br zostaliśmy zaproszeni do udziału w 2 Spotkaniach Teatralnych Seniorów organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rybniku i Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery.

W Imprezie uczestniczyło 5 grup teatralnych z UTW w: Rybniku, Pszczynie, Jastrzębiu Zdroju, Rudzie Śląskiej i nasz Teatr „Apteczka”, którego aktorzy to słuchacze naszego UTW. Od samego początku TeatrApteczkatworzą seniorzy, obecnie wszyscy z wyjątkiem Pana Henryka Wojtczuka to słuchacze naszego UTW, dlatego zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych koleżanek i kolegów, którzy i tym razem byli z nami w Rybniku.

Poszczególne grupy teatralne zaprezentowały sztuki wg programu przedstawionego w załączonym plakacie i były to sztuki współczesne z wyjątkiem wystawionego przez UTW w Rybniku spektaklu pt. „Tryumf Orfeusza”.

Wszystkie prezentacje podobały się i zostały nagrodzone oklaskami zgromadzonej widowni – głównie słuchaczy UTW w Rybniku.

Na pamiatkę udziału w 2 Rybnickich Spotkaniach Teatralnych Seniorów, grupy teatralne otrzymały z rąk Prezes UTW w Rybniku Pani Marii Białek – podziękowanie i piękne Statuetki, które w imieniu Teatru „Apteczka” odebrała Pani Barbara Musiałek.

Spotkania zakończyły się wpisaniem do książki pamiątkowej i wspólnym poczęstunkiem wszystkich uczestników.

Była to naprawdę udana impreza, dzięki której mogliśmy także lepiej poznać Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach i bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

Za zdjęcia na stronie utwzory.pl – dziękujemy naszej Heni Świerczynie i Pani Basi Musiałek.

Relacja: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach