25 Finał WOŚP – 15 styczeń 2017 rok

25 Finał WOŚP – 15 styczeń 2017 rok

„Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych

 oraz dla zapwenienia godnej opieki medycznej seniorom   

 

W 25 Finale WOŚP w gronie wielotysięcznej rzeszy wolontariuszy w Polsce i na całym świecie znaleźli się też wolontariusze – słuchacze UTW i jak się okazało zebrali całkiem niezłą kwotę, bo 5633,78 zł.

Przypomnimy jeszcze raz naszych wolontariuszy i jaką kwotę udało Im się zebrać do puszek:

 1.    Karolina Glanert                                  1 083,95 zł;
 2. Emilia Olesiuk                                        834,34 zł;
 3. Grażyna Bieńczak                                  748,25 zł;
 4. Zofia Molong                                         508,87 zł;
 5. Krystyna Kawa                                       463,64 zł;
 6. Helena Karwot                                        396,45 zł /na zajęciach UTW/;
 7. Regina Trawińska                                   378,41 zł;
 8. Irena Lazarowicz                                    355,77 zł;
 9. Grażyna Zawierucha                              355,07 zł;
 10. Rimma Sobolewska    283,55 zł;
 11. Marianna Dana    225,48 zł;

Razem                         5 633,78 zł.

Bardzo gratulujemy Wszystkim /niezależnie od wyników/, zebranych w różnych miejscach Żor kwot do puszek, które jak zawsze zależą też od miejsca kwestowania. Bardzo dziękujemy również Panu Zbigniewowi Krówce – Szefowi Sztabu WOŚP w Żorach i wszystkim zaangażowanym w akcję WOŚP wolontariuszom MOK, którzy serdecznie opiekowali się naszymi wolontariuszami, dzięki czemu mogliśmy poczuć atmosferę i radość z przynależności do ogromnej rzeszy uśmiechniętych ludzi, którzy chcą pomagać innym. Bardzo dziękujemy też naszej słuchaczce Ani Potęga, która wśród wolontariuszy MOK liczyła zebrane w puszkach pieniądze i była bardzo zaangażowana w innych działaniach sztabu WOŚP.

Ja osobiście bardzo dziękuję za datki do puszki w czasie zajęć UTW.

Każdy z wolontariuszy otrzymał potwierdzenie zebranej kwoty na specjalnym druku z listem Jurka Owsiaka, a treść listu jest następująca:

Drodzy Przyjaciele,

Od 25 lat jednoczymy się we wspaniałej zbiórce pieniędzy, dzięki której kupujemy sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów, i dzięki której prowadzimy ogólnonarodowe programy medyczne i edukacyjne. Od 25 lat wszyscy razem tworzymy kolorowy świat pełen przyjaźni, dobrego nastroju, dobrej muzyki, pełen uśmiechu i optymizmu!

Od 25 lat na przekór pogodzie, różnym przepowiedniom i złym nastrojom potrafimy unieść się ponad wszelkie problemy i zorganizować niesamowity karnawał dobrej woli i wzajemnej pomocy. Fundacja bardzo goraco dziękuje za każdy pełen miłości gest, za każde przyjacielskie słowo i każdy uśmiech skierowany w naszą stronę. Dodaje nam to sił i ogromnej mocy, aby dalej robić to, co robimy od 25 lat. Bądźcie razem z nami, pomagajcie nam, podtrzymujcie nas na duchu,kiedy tego potrzebujemy i grajcie z nami do końca świataPamiętajcie, że każdy dobry gest, dobre słowo, dobry uczynek może nie natychmiast, może nie za chwilę, ale na pewno wróci do Was.

Sie ma Jurek Owsiak

i przyjaciele

 

Nasi wolontariusze sympatycznie wspominają uczestnictwo w 25 Finale WOŚP co daje nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej naszych słuchaczy podejmie się zaszczytnej roli wolontariusza WOŚP.

Od kilku lat nasi słuchacze wspierają też organizowane przez Fundację „Biegamy z Sercem” w Gliwicach akcje charytatywne, w tym VI Gliwicki Bieg Orkiestrowy w dniu 25 Finału WOŚP – 15.01.2017 r.

Nasze 3 słuchaczki /Gosia Niemiec, Basia Krobisz i Henia Świerczyna/ przeszły trasę 4 km z kijkami, a nasz Jasiu Bednarek przebiegł dystans 10 km i to w pięknych strojach.

Opłata za udział w imprezie wynosiła 40 zł/osobę i wzięło w niej udział 1287 osób, a cały dochód w wysokości 25 000 zł został przekazany na konto WOŚP.

Po raz pierwszy w tym roku do całej imprezy włączyli się też wolontariusze WOŚP i łącznie Fundacja „Biegamy z Sercem” z całej imprezy przekazała na konto WOŚP ponad 90 615 zł.

Gratulujemy naszym słuchaczom wytrwałości we wspieraniu akcji charytatywnych Fundacji „Biegamy z Sercem” w Gliwicach.

Załączamy zdjęcia naszych wolontariuszy ze zbiórki w Żorach i biegu w Gliwicach.

Zarząd UTW w Żorach

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz