,

27 Finał WOŚP – 13 styczeń 2019 rok

27 Finał WOŚP – 13 styczeń 2019 rok

„POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce”

W 27 Finale WOŚP w gronie wielotysięcznej rzeszy wolontariuszy w Polsce i na całym świecie znaleźli się też wolontariusze – słuchacze UTW i jak się okazało zebrali pokaźną kwotę, bo   7972,51 zł.

Przypominamy jeszcze raz naszych wolontariuszy i jaką kwotę udało Im się zebrać do puszek:
1. Zofia Molong 2 043,74 zł;
2. Barbara Frątczak 1 674,82 zł;
3. Rimma Sobolewska 610,23 zł;
4. Krystyna Kawa 594,34 zł;
5. Helena Karwot 442,95 zł;
6. Grażyna Zawierucha 713,66 zł;
i rodzina Grażyny Zawieruchy:
7. Mateusz Zborowski (wnuk) 721,54 zł;
8. Nikola Zborowska (wnuczka) 576,33 zł;
9. Monika Zborowska (córka) 594,90 zł.
10. Przemysław Zborowski (zięć) – nie otrzymał puszki, ale
woził całą rodzinę z babcią na miejsca zbiórek.
Razem 7 972,51 zł.

Bardzo gratulujemy Zosi – wysokiej kwoty pieniędzy zebranej do puszki – najwyższej wśród dotychczas zebranej przez naszych wolontariuszy. Gratulujemy Wszystkim naszym wolontariuszom /niezależnie od wyników/, zebranych w różnych miejscach Żor kwot do puszek, które jak zawsze zależą też od miejsca kwestowania. Bardzo dziękujemy Państwu Zborowskim – rodzinie naszej koleżanki Grażyny Zawieruchy za duże zaangażowanie w zbiórce, a na szczególne podziękowanie zasługuje Pan Przemysław Zborowski – zięć Grażynki dla którego zabrakło puszki, ale który wspierał rodzinkę wożąc Ją na miejsca zbiórek. Wyjaśniamy, że ilość wolontariuszy jest limitowana dla każdego sztabu WOŚP. Dziękujemy bardzo Panu Zbigniewowi Krówce – Szefowi Sztabu WOŚP w Żorach i wszystkim zaangażowanym w akcję WOŚP wolontariuszom MOK, którzy serdecznie opiekowali się naszymi wolontariuszami, dzięki czemu mogliśmy poczuć atmosferę i radość z przynależności do ogromnej rzeszy uśmiechniętych ludzi, którzy chcą pomagać innym.
Każdy z wolontariuszy otrzymał potwierdzenie zebranej kwoty na specjalnym druku z listem Jurka Owsiaka, a treść listu jest następująca:
Wielkie dzięki! 13 stycznia 2019
27. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy zagrał dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce. I to jak zagrał! Graliśmy razem nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie, gdzie polski duch, polska energia i polska pomysłowość przyczyniła się do zorganizowania wspaniałych finałowych wydarzeń. Sprzęt, który będziemy kupowali w czasie naszych Konkursów Ofert bedzie wspomagał pracę całego szpitala i umożliwi prowadzenie najbardziej skomplikowanych badań ratujących zdrowie i życie małych pacjentów.
Dziękujemy za Twoje zaangażowanie, za ogromną wiarę w zespołowe działanie, które przynosi tak dużo wspaniałych efektów. To niesamowite, że już teraz jednym tchem możemy zakomunikować o miliardzie złotych , który wszyscy przeznaczyliśmy dla potrzebujących. Sprzęt szpitalny, programy medyczne, edukacyjne – wszystko to działa dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu i będzie nadal świetnie działało pod auspicjami Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy.
Dziękujemy, że mogliśmy po raz kolejny pokazać całemu światu nasze polskie, pozytywne i bardzo gorące serca. Taka Orkiestra jak nasza – jest tylko jedna na całym świecie! Dzięki, że grasz razem z nami.
Sie ma Jurek Owsiak
i przyjaciele
Nasi wolontariusze sympatycznie wspominają uczestnictwo w 27 Finale WOŚP i możemy mieć nadzieję, że w przyszłym roku nasi słuchacze również podejmą się zaszczytnej roli wolontariusza WOŚP w ramach określonego dla nas limitu.
Dwie nasze słuchaczki Henia Świerczyna i Bożena Bosek dodatkowo wsparły WOŚP prezentując się na scenie MOK w tańcu Flamenco w czasie 27 Finału WOŚP.
Od kilku lat nasi słuchacze wspierają też organizowane przez Fundację „Biegamy z Sercem” w Gliwicach akcje charytatywne, w tym VIII Gliwicki Bieg Orkiestrowy w dniu 27 Finału WOŚP – 13.01.2019 r.
Kilka naszych słuchaczek w pięknych strojach / Gosia Niemiec, Karolina Glanert, Basia Krobisz, Marysia Matysiak / przeszły trasę około 5 km z kijkami, a nasz Jasiu Bednarek przebiegł dystans 10 km.
Opłata za udział w imprezie wynosiła 50 zł/osobę, a więc taki był minimalny wkład naszych wolontariuszy, nie licząc kosztów dojazdu. Łącznie Fundacja „Biegamy z Sercem” z całej imprezy, przekazała na konto WOŚP 90.198,01 zł.
Gratulujemy naszym słuchaczom wytrwałości we wspieraniu akcji charytatywnych Fundacji „Biegamy z Sercem” w Gliwicach.
Więcej o 27 Finale WOŚP zorganizowanym przez Fundację „Biegamy z Sercem” w Gliwicach znajdziemy na załączonym linku: https://biegamyzsercem.pl/10-aktualnosci/158-13-01-viii-bieg-orkiestrowy.html
Korzystając z okazji Pan Artur Szcześniak – Prezes Fundacji „Biegamy z Sercem” zachęca Państwa do przekazania 1% podatku na fundację – KRS 0000470903, który w całości zostanie przeznaczony na leczenie ciężko chorych dzieci – jak w poprzednich latach! Szczegóły rozliczeń naszego 1% znajdują się tu > https://biegamyzsercem.pl/10-aktualnosci/111-opp1.html
Sami Państwo wiecie, co zdarzyło się w kulminacyjnym punkcie wieczoru –
27 Finału WOŚP 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, kiedy na oczach milionów ludzi został zamordowany Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz – wolontariusz WOŚP.
To jest tak straszne wydarzenie, że nikt nigdy z nas tego nie zapomni, a każdy Finał WOŚP będzie kolejną rocznicą śmierci Pana Prezydenta.
Wszystko to, co działo się potem w tygodniu przed pogrzebem, sam pogrzeb i obecnie się toczy – myślę o zaangażowaniu mieszkańców Gdańska i wielu tysięcy ludzi, daje nadzieję, że ludzi dobrej woli jest więcej, jak śpiewał Czesław Niemen w swojej piosence – hicie „Dziwny jest ten świat”, za którą otrzymał nagrodę na V Festiwalu Piosenki w Opolu w 1967 roku.
Słowa tej piosenki są znane , ale tak przejmujące i niestety ciagle aktualne, że przytoczę tylko słowa refrenu, które dają nam jednak nadzieję i mobilizują do pracy nad sobą:
„Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie! Nie!
Przyszedł już czas,
najwyższy czas,
nienawiść zniszczyć w sobie”.

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie bezpośrednie lub pośrednie WOŚP,
która gra dla nas Wszystkich.
Zdjęcia naszych wolontariuszy ze zbiórki w Żorach i biegu w Gliwicach -strona utwzory.pl
Relacja: Helena Karwot
Zarząd UTW w Żorach