,

4 -te urodziny Szkoły Tańca Dance Floor Kings – Pana Adama Foksa

4 -te urodziny Szkoły Tańca

Dance Floor Kings – Pana Adama Foksa

Warszowice OSP 30.06.2018 r.

30 czerwca 2018 roku w sali OSP w Warszowicach, Pan Adam Foks świętował uroczyście

kolejne 4-te urodziny swojej Szkoły Tańca – Dance Floor Kings.

Tym razem zapisałam się osobiście na uroczystość jako uczestniczka warsztatów tańca liniowego country na UTW w Żorach, pełniąc jednocześnie obowiązki prezesa UTW w Żorach. Decyzję o przyłączeniu się do grupy country na naszym UTW podjęłam właśnie rok temu na uroczystości 3-cich urodzin szkoły, zauroczona tłumem tańczących czarnych koszulek ozłoconych logiem szkoły Dance Floor Kings. Podchwyciła to nasza koleżanka – wielka fanka tańca liniowego country Ania Potęga, która wyraziła nadzieję, że dotrzymam słowa.

I chodzę na zajęcia, staram się dotrzymać kroku koleżankom w grupie i zawsze pamiętam o Ani, którą pożegnaliśmy na zawsze 6 listopada 2018 r.

I chociaż powstanie szkoły zaczęło się u nas na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żorach w marcu 2014 roku, gdzie taniec liniowy country prowadzony przez Pana Adama Foksa zyskał grono zafascynowanych tańcem wielbicielek, to rozpowszechnianie tańca i pozyskiwanie nowych sympatyków zawdzięcza Pan Adam swoim zabiegom i umiejętnościom zjednywania sobie sympatii seniorek skupionych głównie w uniwersytetach trzeciego wieku na Śląsku.

Sprzyjają temu comiesięczne warsztaty tańca liniowego country organizowane przez Pana Adama w Domu Sołeckim w Boryni, gdzie zjeżdżają wielbiciele tego tańca ze wszystkich UTW i się ze sobą integrują. Ponadto wyjeżdżają też co roku z Panem Adamem na 2 wycieczki połączone z warsztatami tańca liniowego country ( miałam przyjemność być w X.2017 r. i IV 2018 r. w Ośrodku Niagara – Międzybrodzie Żywieckie), gdzie poza tańcem Pan Adam zapewnia także świetną rozrywkę połączoną z ogniskiem. W tym roku Pan Adam zorganizował też I wczasy liniowe country w Bieszczadach i właśnie teraz wczasowicze się bawią, a we wrześniu br jedzie z grupą wielbicieli na Festiwal Line Dance do Austrii.

Wszystko to sprzyja systematycznemu powiększaniu licznego grona stałych wielbicieli tego tańca. Tancerze szkoły tańca mają też jednakowe czarne koszulki z efektownym złotym logo szkoły oraz imieniem i nazwą miejscowości gdzie grupa tańczy.

Na uroczystości 4-tych urodzin Szkoły Dance Floor Kings Pan Adam musiał rozbić tańczących gości na 2 grupy, bo powierzchnia sali nie wystarczała na taniec wszystkich gości jednocześnie. Nie przeszkodziło to w odbiorze świetnie się prezentujących 2 dużych grup czarnych ozłoconych logiem szkoły koszulek, których taniec robił na parkiecie imponujące wrażenie.

Uroczyste świętowanie 4– tych urodzin swojej Szkoły Tańca – Dance Floor Kings Pan Adam przygotował rewelacyjnie, był poczęstunek, a 2 olbrzymie torty były przepyszne. Pan Adam podziękował wszystkim uczestniczkom tańca piękną czerwoną różą, a uczestnikom piwem. Podziękował również swoim rodzicom za stałe wspieranie Go w realizacji swoich marzeń i grupie wsparcia technicznego /2 pięknym dziewczynom/ za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Świętowanie trwało kilka godzin. Uroczystość uświetniły występy solowe grupy wokalnej Z UTW Pszczyna i Pani Alicja Boncol – solistka muzyki country w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach.

Zaprezentowały się grupy tańca liniowego country, w tym z naszego UTW – Senior Dance, a dziewczyny były jak zawsze świetne.

Pan Adam otrzymał od wszystkich tańczących grup prezenty, szczere życzenia i gromkie sto lat.

Zabawę zakończyła skoczna i integrująca polka belgijka odtańczona brawurowo w 2 grupach.

Były to naprawdę pięknie spędzone godziny wśród uśmiechniętych, zadowolonych z życia tylko trochę starszych, ale młodych duchem ludzi.

Gratulujemy Panie Adamie, życzymy zdrowia i dalszych wspaniałych sukcesów w rozwoju szkoły.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości Basi Grochal i Ludwika Glanerta, którym dziękujemy.

Relacja: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach