Andrzejki 2015

Andrzejki 201530 listopad 2015 r. ŻCOP – sala 103

30 listopada br bawiliśmy się z okazji Andrzejek w licznym /74 osoby/ gronie słuchaczy i zaprzyjaźnionych z nami seniorów w dużej sali /103/ budynku ŻCOP. Na wstępie odśpiewaliśmy sto lat z okazji imienin naszego kolegi Andrzeja Zająca.

W trakcie zabawy wybraliśmy tytuł hasła pod jakim UTW złoży ofertę do konkursu Prezydenta Miasta Żory na zadanie publiczne realizowane w 2016 roku. Wypełniliśmy też ankietę do listopadowego numeru Gazety „UTW bez Granic” w której zostały wyróżnione prawie wszystkie zdjęcia naszego UTW przesłane do redakcji gazety na konkurs „Jak czytam gazetę „UTW bez Granic”. Bardzo cieszymy się z tego, że zdjęcia naszego uniwersytetu znalazły uznanie i myślę, że coraz więcej studentów UTW będzie robiło zdjęcia, co już ujawniło się w trakcie zabawy i co jak sądzę znajdzie się na FACEBOOKu.

Omówiliśmy też najbliższe w czasie imprezy, w których studenci UTW mogą wziąć udział:

2.12.br /środa/ godz.10:00 – 12:00kino „Scena na Starówce” X Śląska Konferencja Naukowa

„W jaki sposób śląskie tradycje przekazujemy młodemu pokoleniu?

wykład – Prof. dr hab Daniel Kadłubiec – folklorysta, językoznawca, ambasador polszczyzny;

3.12.br – ŻCOP – „Gala wolontariatu”- scena MOK godz. 17:00 zaproszeni goście i wolontariusze UTW / Małgorzata Niemiec, Karolina Glanert, Elżbieta Hutyra, Ryszarda Szpotakowska i Stanisław Sobiecki/;

3.12.br propozycja wyjazdu do Krakowa złożona przez Pana Stanisława Sobieckiego;

6. 12.br / niedziela/„Bajkolandia” -scena MOK, godz. 17:00 – cena biletu 5 zł, a wcześniej o godz. 16:00 powitanie Św. Mikołaja na Rynku i zabawa ze śnieżynkami i elfami;

– 9.12.br – godz. 16:00 sala 103 ŻCOP –wykład P. Tamary Szymańskiej „Trening uwagi słuchowej metodą Tomatisa” www.Tamara Szymańska Żory ciekawostki/A. Seweryn, Gerard Depardie, M.  Callas,R. Schneider, L. Pavarotti – skorzystali z tej metody/;

18.12.br -Spotkanie opłatkowe UTW- godz.17:00 sala 103 ŻCOP z propozycją aby pod choinkę jako prezent – każdy przygotował jakiś drobiazg /nie nową rzecz/, którego nie potrzebuje, nie chce lub którym chce się podzielić, ładnie opakował i włożył do wspólnego dużego worka pod choinkę, a po kolacji będziemy losowo wybierać. To jest pomysł Pani Joanny Dziedzic z tamtego roku, ale myślę, że jest fajny. Prezentów może być więcej i będziemy wybierać do ostatniego.

Przekazaliśmy też informację o rozpoczęciu w grudniu br działalności Domu Pomocy Społecznej „Wigor” w Żorach – Os. Gwarków, /30 miejsc/ w którym w dniu posiedzenia ŻRS – 23.11.br były wolne miejsca. . Odpłatność naprawdę nie jest wysoka. Wszystkie szczegóły w MOPS Żory.

Spotkanie uświetnił nam występ słuchaczy UTWz Zespołu „Pasja” prowadzony przez Panią Marzenę Karpińską, a potem bawiliśmy się przy muzyce naszego niezawodnego Stasia Sobieckiego- podróżnika, globtrotera i Dysk Jokera. Niespodzianką zabawy było karaoke przygotowane przez Pana Adama Foksa, gdzie mieliśmy okazję śpiewać i bawić się i część osób bawiła się świetnie, ale nie wszyscy. Dlatego na pół godziny przed zakończeniem powróciliśmy do naszych ulubionych tańców przy przebojach naszego Stasia Sobieckiego. Zakończyliśmy zabawę o 21:00, a następnie zabraliśmy się za sprzątanie.

Dzięki dużemu zaangażowaniu naszych studentów, którym bardzo dziękujemy – zdążyliśmy na czas.

Jeszcze raz dziękujemy Ani Potęga / naszej wiceprezes/ za organizację i zakupy /ciasta, mandarynek i napojów/ oraz za przygotowanie stołów Marysi Kempińskiej, Karolince Glanert, Grażynie Kusiak i Jankowi Bednarkowi oraz za pomoc przy sprzątaniu wielu naszym słuchaczom.

 

Zarząd UTW w Żorach.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz