, ,

BAL 2019 – Grand Prix Seniorów wraz z O.T.T.T. – 21.09.2019 r.

BAL 2019 – Grand Prix Seniorów wraz z O.T.T.T. – 21.09.2019 r.

            21 września 2019 r. w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się BAL 2019 – Grand Prix Seniorów wraz z O.T.T.T. Zatańczyło 36 par dziecięcych i 177 dorosłych z całego kraju.

Organizatorem turnieju było Gliwickie Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe „Szok Gliwice”. Kierownikiem organizacyjnym turnieju był Pan Ariel Zając a artystycznym Pani Monika Zięba. Turniej poprowadził Pan Arkadiusz Deierling. Przepiękną muzykę przygotował Pan Jarosław Michałek.

Motywem przewodnim tegorocznego BALU 2019 było „AHOJ! Róża wiatrów na Gliwice!” Marynarze i piraci zaprosili publiczność na pokład. Zawsze turniejom gliwickim towarzyszy szczególnie przyjazna atmosfera, urok i czar.

            Zespół tańca towarzyskiego „Gold Dance UTW Żory” reprezentowały dwie pary taneczne klasy F: Wesołowski Ryszard, Niemiec Małgorzata oraz Glanert Ludwik, Glanert Karolina.

W standardzie pary zmierzyły się z tancerzami klasy F z następujących miejscowości: Tarnowa (Michałek Andrzej i Elżbieta), Kielc (Rusiecki Krzysztof i Wiekiera Monika), Olesna (Włodarczyk Eligiusz i Ludomiła), Zielonej Góry (Szajkowski Jan i Helena). W  latino nasze pary zatańczyły z tancerzami klasy F z Tarnowa (Michałek Andrzej i Elżbieta) oraz  Zielonej Góry (Szajkowski Jani Helena).

Organizator przygotował puchary lub medale dla pierwszych trzech par, upominki

i dyplomy.

Klasyfikacja par tanecznych:

Senior III (55+, 50+) – Senior III – F Standard 3 tańce, IV miejsce – Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata, VI miejsce – Glanert Ludwik i Glanert Karolina.

Senior III (55+, 50+) – Senior III – F Latino 3 tańce, II miejsce – srebrny medal Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata, III miejsce – brązowy medal Glanert Ludwik i Glanert Karolina.

Po zakończeniu prezentacji tańca standard i latino para Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata miała przyjemność udzielenia wywiadu na temat krzewienia kultury tanecznej wśród seniorów, swojej przygody tanecznej i zachęcania innych do aktywniejszego sposobu życia.

            Jak zwykle w sposób szczególny zespół „Gold Dance UTW Żory” dziękuje Żorskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych i Klubowi „Wisus” za możliwość przeprowadzenia treningów tanecznych, Gminie Miejskiej Żory za współfinansowanie Uniwersytetu. Zespół dziękuje Pani Agnieszce Szewczyk za wprowadzenie go w środowisko taneczne i wiarę w jego możliwości.

Szczególne podziękowania kieruje w stronę słuchaczy i zarządu UTW za umożliwienie uczestnictwa w turniejach tanecznych organizowanych przez PTT. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach od 2017 roku jest członkiem wspierającym Polskie Towarzystwo Taneczne. 

Udostępnione zdjęcia: Ludwik Glanert, fotografia WJAMM – Jacek Galewicz.

Relacja Niemiec Małgorzata

Zarząd UTW w Żorach