, ,

 Bicie rekordu Polski w „Ilości osób tańczących Taniec Liniowy Country” Hala Lodowiska przy Hali Sportowej MOSiR w Żorach – 08.06.2019 r.

10 – lecie UTW w Żorach

 Bicie rekordu Polski w

Ilości osób tańczących Taniec Liniowy Country

Hala Lodowiska przy Hali Sportowej MOSiR w Żorach – 08.06.2019 r.

            Z okazji 10 – lecia UTW w Żorach, zorganizowaliśmy spotkanie fanów tańca liniowego Country, aby ustalić rekord Polski w ilości osób tańczących 1, 5 lub 10 układów tańca liniowego country. Zaprosiliśmy naszych gości do Hali Lodowiska przy Hali Sportowej MOSiR w Żorach, obawiając się deszczu. Tym czasem w sobotę 8 czerwca br., był upał który towarzyszy nam właściwie od początku miesiąca, tak że ilość osób była znacznie mniejsza niż spodziewana. Stawiły się w sumie 122 osoby, z tego spoza Żor 90 osób i z naszego UTW 32 osoby, nie licząc Pana Adama Foksa oraz Pani Joanny i Jarosława Dziedzic, a także wnuczka fanów country z Mikołowa.

Przyjechali do nas fani tańca liniowego Country z:

Mikołowa 15 osób; Rybnika11 osób; Czeladzi 9 osób; Wodzisławia Śl.9 osób;

Knurowa – 8 osób; Jastrzębia Zdroju 7 osób; Cieszyna7 osób; Ustroń Lipowiec 6 osób; Skoczowa 5 osób; Pszczyny 4 osoby; Łazisk 3 osoby i z Pilchowic oraz Gliwic1 osoba.

Bardzo dziękujemy wszystkim fanom tańca liniowego country spoza Żor, którzy zechcieli do nas przyjechać i bawić się tańcząc country.

Całą imprezę poprowadził Pan Adam Foks – inicjator tańca liniowego w UTW w Żorach w marcu 2014 roku, od kiedy zaczęła się cała przygoda z tym tańcem słuchaczy UTW w Żorach, a potem w kolejnych bliższych i dalszych UTW i innych organizacjach senioralnych, gdzie są grupy tańca liniowego country.

Mimo upału goście dobrze się bawili. Najpierw kilku słuchaczy UTW w Żorach /członkowie Zarządu i obsługa imprezy, tańczyli 1- wszy raz country/ uczyło się 1 układu tańca, a następnie wszyscy ćwiczyli już kolejne układy do II i III kategorii. Pan Adam ustawił i wyrównał szeregi tancerzy. Około godziny 12.00 po krótkim przywitaniu tancerzy przez Prezes UTW w Żorach Helenę Karwot, Pan Adam rozpoczął bicie rekordu Polski w Tańcu Liniowym Country.

            I     kategorię   / 1 układ /  zatańczyli wszyscy –  122  osoby;

            II   kategorię   / 5 układów /  zatańczyło          –  115  osób;

            III  kategorię / 10 układów / zatańczyły           –   94  osoby / wg oceny Pana Adama /.

Na zakończenie każdej kategorii, uczestnicy otrzymali drobne gadżety pamiątkowe z Żor. Trzeba jednak podkreślić, że umiejętności tancerzy i znajomość układów były znacznie wyższe od przewidywanych i stąd nie wszyscy uczestnicy, którzy zaliczyli III kategorię otrzymali adekwatne do tej kategorii nagrody. Przepraszamy za to i mamy nadzieję, że mimo tego uchybienia spotkanie zapisze się sympatycznie w pamięci.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy: Urzędowi Miasta Żory, który sfinansował gadżety i większość kosztów przygotowania imprezy; MOSiR w Żorach za udostępnienie i pomoc w przygotowaniu Hali Lodowiska oraz Spółce Nowe Miasto w Żorach za ulgę w cenie biletu do Muzeum Ognia w Żorach. Za zabezpieczenie opieki zdrowotnej dziękujemy Stowarzyszeniu Ratowniczemu „Iskra” w Żorach.

Impreza zakończyła się zumbą prowadzoną przez Panią Joannę Dziedzic, której bardzo dziękujemy. Zumbę zatańczyli głównie słuchacze UTW w Żorach, bo goście zmęczeni upałem i może trochę rozczarowani gadżetami, opuścili nas zaraz po ukończeniu tańców country.

Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Foksowi za pomoc w przygotowaniu i prowadzenie imprezy.

Za zdjęcia z imprezy dziękujemy: Heni Świerczynie i Ryśkowi Wesołowskiemu.

Relacja: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach