, ,

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

09 listopada br, słuchacze UTW ponownie spotkali się z KM Państwowej Straży Pożarnej w Żorach, bo wiedzy o naszym zabezpieczeniu przed pożarami i zatruciem tlenkiem węgla nigdy dosyć. Spotkanie prowadził oficer prasowy – st. kapitan Krzysztof Kuś, który zaprezentował i omówił podstawowe zagadnienia związane z naszym bezpieczeństwem.
Podał też oficjalną przyczynę tragicznego pożaru na ulicy Dolne Przedmieście w Żorach w tym roku, którą nie był wybuch butli gazowej, a zwarcie instalacji elektrycznej lodówki spowodowane zapaleniem się być może gazety, która znalazła się za lodówką. Mamy zwyczaj trzymania gazet, czy innych papierów na lodówce, które mogą znaleźć się za lodówką i stać się przyczyną nieszczęścia.
Podkreślił też wagę dodatkowej ochrony naszych mieszkań poprzez wyposażenie ich w czujki tlenku węgla, dymu, gaśnice do tłuszczów /ABF/ i pozostałych /ABC/, koce gaśnicze. Ważna przy zakupie tych urządzeń jest cena, gdyż bardzo tanie nie zawsze są wiarygodne w pomiarach.
Zaprezentował czujkę tlenku węgla firm: Kidde, BAS, Ei do nabycia w Castoramie oraz czujkę dymu /montaż na suficie/.
Przekazał materiały informacyjne Państwowej Straży Pożarnej, a więcej informacji możemy znaleźć na stronie www.straz.gov.pl.
Spotkanie było ciekawe i szkoda, że tylko niewielu, bo 16 naszych słuchaczy było zainteresowanych tematem.
Relacja i zdjęcia wykonane komórką: Helena Karwot
Zarząd UTW w Żorach