Dyplom Uznania dla Grupy Tanecznej z UTW w Żorach – liniowy taniec country

19 listopada 2015 r. w Domu Kultury w Knurowie odbył się I Przegląd Rękodzieła i Twórczości Artystycznej Seniorów z terenu Powiatu Gliwickiego.

Podczas przeglądu w pokazach artystycznych zaprezentowali się: pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej, Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach – Grupa Teatralna „Arlekin”, Grupa Kabaretowo-Teatralna UTW UŚ oraz zespół „Po Godzinach”.

Bardzo ciekawy program artystyczny dostarczył nam wielu wzruszeń i radości. W szczególny sposób poruszył nas występ pensjonariuszy DPS, który „dotykał’ spraw trudnych i poważnych. Ze swojej strony, jako goście zaproszeni, postaraliśmy się tańcem i uśmiechem wnieść ciepło i radość na widownię, a przy okazji zaprezentować mało znany liniowy taniec country.

Podczas przerwy zapoznaliśmy się z przepięknymi pracami plastycznymi i rękodzieła. Podziwialiśmy hafty, kartki świąteczne, obrazy, biżuterię i robótki ręczne. Poczęstowaliśmy się wykwintnymi kanapkami, ciastem i kawą.

Niemałym zaskoczeniem był fakt wręczenia nam „Dyplomu uznania dla Grupy Tanecznej z UTW w Żorach za piękny występ w I Przeglądzie Rękodzieła i Twórczości Artystycznej Seniorów z terenu Powiatu Gliwickiego”.

To nasz pierwszy dyplom – tym bardziej nas ucieszył! Chciałybyśmy w tym miejscu w szczególny sposób podziękować naszemu instruktorowi – Panu Adamowi Foks za cierpliwość, profesjonalizm i wiarę w nasze możliwości.

Na zakończenie przeglądu przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Gliwicach, podziękowała wszystkim uczestnikom wydarzenia za przekazaną dobrą energię, wzruszenia i chęć tworzenia. Ponadto złożyła życzenia zdrowia i wszystkiego co najlepsze.

Niemiec Małgorzata

1_dyplom2_country

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz