, ,

Grand Prix Seniorów PTT oraz turniej towarzyszący Kiepura Dance Cup 2020 – Sosnowiec, 15.02.2020 r.

Grand Prix Seniorów PTT oraz

turniej towarzyszący Kiepura Dance Cup 2020 – Sosnowiec, 15.02.2020 r.

W sobotę 15 lutego 2020 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich 91 w Sosnowcu publiczność mogła obserwować zmagania wielu par tanecznych z całej Polski.

Na początek, w pierwszym bloku tanecznym, zaprezentowali się uczestnicy towarzyszącego głównemu turniejowi Kiepura Dance Cup – młodzi zawodnicy w wieku od 8 do 15 lat. W kolejnych blokach turnieju Grand Prix Seniorów PTT zaprezentowały się pary w wieku od lat: 30 plus do 50 plus. Pierwsze trzy pary w każdej kategorii wiekowej otrzymały medale, a na finalistów czekały upominki.

Organizatorem turnieju było Studio Sportowego Tańca Towarzyskiego Kiepura oraz Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

Patroni imprezy: Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński, współorganizatorzy: Polskie Towarzystwo Taneczne, Kierownik turnieju: Pan Michał Pernak, Sędzia główny, punktujący: Pan Marek Trzemżalski.

Wystrój sali był olśniewający a oprawa muzyczna wyjątkowo piękna – zasługa Pana Marcina Klekotko. Organizator zapewnił transmisję LIVE z turnieju.

Zespół tańca towarzyskiego „Gold Dance UTW Żory” reprezentowały dwie pary taneczne: klasy E: Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata, Klasy F: Glanert Ludwik i Glanert Karolina.

            Para Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata zmierzyła się z tancerzami klasy E:  Michałek Andrzej i Michałek Elżbieta – SzT eMiKa Tarnów, Szyiński Krzysztof i Szyińska Lucyna – NOWY STYL Bielsko-Biała, Miller Leszek i Górecka Urszula – IGLICA Wrocław.

            Para Glanert Ludwik i Glanert Karolina zmierzyła się z tancerzami klasy F: Pytlik Wojciech i Głowacka Halina – SzT eMiKa Tarnów, Mościcki Jan i Mościcka Anna – AKADEMIA TAŃCA TABOR Jelenia Góra.

Klasyfikacja pary tanecznej Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata:

Senior III (55+,50+) – Senior III – E Latino 4 tańce, III miejsce brązowy medal (4 pary taneczne),

Senior III (55+,50+) – Senior III – E Standard 4 tańce, III miejsce brązowy medal (4 pary taneczne).

Klasyfikacja pary tanecznej Glanert Ludwik i Glanert Karolina:

Senior III (55+,50+) – Senior III – F Latino 3 tańce, III miejsce brązowy medal (3 pary taneczne),

Senior III (55+,50+) – Senior III – F Standard 3 tańce, III miejsce brązowy medal (3 pary taneczne).

Obie pary otrzymały upominki – pięknie haftowane na okoliczność turnieju czarne ręczniki.

Należy nadmienić, że pary naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku startowały w kategorii Senior III pomimo, iż faktycznie należą już do kategorii Senior IV, tj. 60 +. Oznacza to, że tańczyły z parami w wieku 50 +, albowiem zgodnie z regulaminem Organizator turnieju ma prawo łączyć obie kategorie wiekowe razem.

Serdecznie dziękujemy towarzyszącym nam koleżankom Basi, Reni i Ewie za skuteczny doping, zdjęcia i filmiki.

Jak zwykle w sposób szczególny dziękujemy Żorskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych i Klubowi „Wisus” za możliwość przeprowadzenia treningów tanecznych, Gminie Miejskiej Żory za współfinansowanie naszego Uniwersytetu oraz Pani Agnieszce Szewczyk za wprowadzenie nas w środowisko taneczne i wiarę w nasze możliwości.

W szczególny sposób dziękujemy trenerom: Pani Dominice Leszczyńskiej i Panu Borysowi Zawierucha, za cierpliwość i skuteczność w działaniu.  Dziękujemy słuchaczom i zarządowi naszego uniwersytetu za umożliwienie uczestnictwa w turniejach tanecznych organizowanych przez PTT. UTW w Żorach od 2017 roku jest członkiem wspierającym Polskie Towarzystwo Taneczne.

Zdjęcia – strona internetowa: http://www.taniec.kiepura.pl/ oraz dziennikzachodni.pl/Strona kobiet; Najlepsi tancerze zaprezentowali się w Sosnowcu. Zobaczcie…Zdjęcia Pani Marzena Bugała.

Relacja Niemiec Małgorzata

Zarząd UTW w Żorach