Festiwal OPINIE 2016 – „Indyjskie Andrzejki”

„Indyjskie Andrzejki”

26 listopada zapraszamy na wyjątkową imprezę pt. „Indyjskie Andrzejki”, na której będzie można nie tylko zatańczyć, ale także posłuchać ciekawych opowieści znanych podróżników o Indiach, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć spektakl, zakosztować indyjskich smakołyków, a nawet zakupić pamiątkę. Będzie to już piąta odsłona Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA.

Od 15.00 do 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do udziału w Rodzinnej Grze Edukacyjnej pełnej oryginalnych warsztatów, takich jak ubieranie sari i turbanów, tańce indyjskie czy joga dla najmłodszych. Na dzieci czekać będą indyjskie słoniki, geograficzne puzzle i aromatyczne przyprawy.

Od 17.00 w sali żorskiego MOKu jak co roku będzie można obejrzeć ciekawe prezentacje o Indiach znanych podróżników: Robba Maciąga oraz Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów. Ciekawe opowieści okraszone humorem gwarantowane! Kulturę Indii poznamy także poprzez pokaz ubioru sari i indyjski taniec. Zostawcie krawaty i eleganckie szpilki w domu, za to jeśli tylko macie ochotę ubierzcie szarawary, upnijcie płachtę materiału w sari i zabawmy się wspólnie jak w Bollywood. Dla najciekawiej ubranych uczestników przewidziane nagrody.

O 20.00 na scenie zagości Zespół Tańca Indyjskiego Natarang, który zafascynowany losami kochanków z Werony zaprosi wszystkich do magicznego – nie włoskiego, lecz indyjskiego świata, aby ponownie przeżyć radość, smutek i wzruszenie wystawiając spektakl pt. „ROMEO i JULIA”.

Czy można spędzić ciekawiej Andrzejki? Może i tak, ale u nas będzie wyjątkowo! A do tego wstęp na wszystkie wydarzenia bez opłat.

W trakcie imprezy jak co roku wystawa fotograficzna, Jarmarki z kramami, kawiarenka Janeczki oraz festiwalowa nowość, odwiedziny kulinarnych mistrzów z Hurry Curry, u których będzie można zakupić indyjskie smakołyki.

 

Termin i miejsce: 26 listopada (sobota) 2016 r., Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Dolne Przedmieście 1

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA we współpracy z MOK Żory. Festiwal dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Żory.

WSTĘP WOLNY! Bez biletów, rezerwacji i opłat – zapraszamy wszystkich chętnych!!!

 

Więcej informacji:

www.festiwalopinie.com.pl

www.facebook.com/FestiwalOpinie

www.hurrycurry.pl

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz