IX Żorski Bieg Uliczny – 16.10.2016

 

IX Żorski Bieg Uliczny – 16.10.2016 r.

BIEG PO ZDROWIE – NORDIC WALKING

Od kilku lat – UTW w Żorach uczestniczy w Żorskim Biegu Ulicznym organizowanym przez MOSiR w Żorach, pokonując tym razem trasę 2,5 km w marszu Nordic Walking.

Wyjątkowo w tym roku reprezentacja osobowa naszego Uniwersytetu była niewielka /12 osób/, czego głównym powodem była wycieczka grupy tańca liniowego country do Węgierskiej Górki, no i bardzo kiepska pogoda /mżawka i zimno/. Jeszcze w piątek wybierało się około 20 osób, ale chęć przegrała z naprawdę marną pogodą.

Ale byliśmy i to najważniejsze, bo wydaje się, że bieg z kijkami jest utrzymywany w programie przez MOSiR głównie ze względu na udział studentów UTW. A przecież dużo osób chodzi w Żorach z kijkami, a w biegu nie uczestniczą.

Kilku naszych słuchaczy kibicowało nam też po drodze, szkoda że nie przyłączyli się do marszu, chociaż normalnie chodzą z kijkami.

Trasę 2,5 km przeszliśmy w 25 minut, tak że całkiem przyzwoicie. Na mecie otrzymaliśmy medale i rozstaliśmy się, bo co robić w taki mokry zimny dzień.

W biegu głównym na 10 km startował nasz kolega Jasiu Bednarek, który w swojej kategorii wiekowej /60 – 69 lat/ zajął 4 miejsce. Gratulujemy wyniku i kondycji.

Potem w hali sportowej najwytrwalsi z nas obejrzeli występy artystyczne i uczestniczyli w dekoracji zwycięzców oczekując na losowanie numerów startowych.

Nasza koleżanka Stasia Skrzypiec okazała się najstarszą uczestniczką biegu po zdrowie i otrzymała nagrodę z rąk Pana Prezydenta Waldemara Sochy, co wszyscy zebrani w hali nagrodzili oklaskami. Poza tym losowanie nagród nie było dla nas łaskawe, ale miło i sportowo spędziliśmy bardzo szarą i zimną niedzielę października.

Udział UTW przed startem i w biegu zarejestrował na zdjęciach kolega Rysiek Wesołowski.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz