,

Karolina Glanert – 22.06.2020 r. Challenge UTW w Żorach Park „Piaskownia” (28.06.br) i Park „Cegielnia” (30. 06.br).

Karolina Glanert – 22.06.2020 r.

Challenge UTW w Żorach

Park „Piaskownia” (28.06.br) i Park „Cegielnia” (30. 06.br).

Jak Wszystkim wiadomo, od 12 marca br nasz uniwersytet, jak i całe życie w Polsce i na świecie zostało praktycznie sparaliżowane przez pandemię koronawirusa Covid-19.

Schowaliśmy się w naszych mieszkaniach, domach i miejscach dla nas bezpiecznych.

Staraliśmy się też przestrzegać określonych sytuacją zaleceń.

Ale jedna nasza słuchaczka nie mogła siedzieć bezczynnie w domu i zgłosiła się do Żorskiego Patrolu Obywatelskiego z ofertą szycia maseczek, towaru bardzo deficytowego w pierwszym okresie pandemii, jak wszyscy pamiętamy.

A była to nasza Karolinka Glanert, która jak sama przyznaje nie wie ile uszyła maseczek, bo przestała liczyć po 2 000 szt, ale szyła dalej.

Otrzymała za to 22 czerwca br w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych  Podziękowanie, z rąk Pani Anny Ujmy – Pełnomocnika Prezydenta Miasta Żory d/s Sportu i Promocji oraz Dyrektora ŻCOP – Pana Adama Grześkiewicza.

Karolinka brała też udział w innych akcjach ŻPO, np. przy sprzątaniu lasu, wspólnie jak zawsze z mężem Ludwikiem i innymi słuchaczami UTW.

Odpowiedziała też jako pierwsza na wyzwanie UTW w Żorach do challengu przez ŻCOP i wspólnie z innymi zaangażowanymi słuchaczami UTW ( zaprosili też mnie), zarapowali ten challeng w Parku „Piaskownia” 28.06.br.

To jeszcze nie koniec, bo już za 2 dni, 30 czerwca br na bulodromie w Parku „Cegielnia” odpowiedziała wspólnie z grupą słuchaczy UTW w Żorach –  challengiem sportowym (przysiady i pompki) z przekazem kwoty 90 zł od uczestników, dla Pawełka Rutkowskiego z Żor.

A 14 lipca br, razem z koleżankami z UTW uczyła dzieci w Świetlicy „Wyspa” Żory – Rój – tańca liniowego country, w ramach „Pakietu Inicjatywa Lokalna” pt. „Przyszywana Babcia Uczy”- finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu społecznego i dzieci podobno sie nauczyły.

Karolinka od 2015 roku prowadzi też woluntarystycznie nordic walking na uniwersytecie.

Bardzo za to wszystko dziękujemy Karolince i Ludwikowi, który Ją wspiera  i z którym razem tańczy w Turniejach Tańca Towarzyskiego organizowanych przez PTT.

Za zdjęcia /strona utwzory.pl/ dziękujemy Karolinie i Ludwikowi Glanertom.

Relacja: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach