„Kochanie wróciłem”- Barbara Musiałek. Amatorski Teatr Dorosłych „Apteczka”

5.06.2015 r. na scenie Klubu „Rebus” słuchacze UTW w Żorach obejrzeli premierę sztuki pt. „Kochanie wróciłem” w wykonaniu Amatorskiego Teatru Dorosłych „Apteczka” – skupiającego seniorów – słuchaczy naszego uniwersytetu, a autorką sztuki i reżyserem przedstawienia była Pani Barbara Musiałek – Zastępca Kierownika Klubu „Rebus” w Żorach.

Amatorski Teatr Dorosłych „Apteczka”, którego aktorami są głównie studenci UTW, Pani Basia prowadzi już

od kilku lat, a spotkania odbywają się 1 raz w tygodniu w Klubie „Rebus” /obecnie w poniedziałki o godzinie 17:15/. Na spotkaniach tych Pani Basia przekazuje nam uwagi dotyczące gry aktorskiej, czytamy głównie poezję rodzimych poetów, ale też prezentujemy wiersze naszych ulubionych poetów.

Do tej pory aktorzy „Apteczki” uczestniczyli w spotkaniach z poezją organizowanych w Klubie „Rebus” lub w Bibliotece Głównej na Os. Pawlikowskiego, gdzie prezentowali wiersze różnych poetów i mieli przyjemność poznać wiersze prezentowane przez zaproszonych poetów z Żor i rejonu. Przedstawiali też wiersze dla chorych i ich rodzin w żorskim Hospicjum. Opracowanie muzyczne do wszystkich prezentacji przygotował i osobiście akompaniował na gitarze Pan Ryszard Czerwiński /czasem ze swoimi uczniami/.

Po raz pierwszy aktorzy „Apteczki” podjęli próbę zagrania sztuki i mimo obaw – przedstawienie chyba się udało, a w każdym razie nasze koleżanki i koledzy z UTW nie byli zawiedzeni. Bardzo dziękujemy wszystkim widzom, którzy mimo pięknej słonecznej pogody poświęcili trochę swojego czasu i chcieli nas obejrzeć. Szczególnie jednak dziękujemy Kierownikowi Klubu ”Rebus” – Pani Barbarze Chudek oraz pracownikom Klubu za przygotowanie dekoracji sceny, która mile zaskoczyła nas aktorów i za bardzo miłe przyjęcie naszego przedstawienia. Mamy też nadzieję, że nasza premiera będzie zachętą dla naszych słuchaczy i zwiększy skład aktorski Teatru „Apteczka”.

Bardzo dziękujemy Panu Ludwikowi Glanertowi za zdjęcia z przedstawienia. Zdjęcia dostępne tutaj.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz