IV Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2016

7 maja br. w ramach ogólnopolskiej akcji IV Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2016” mieliśmy przyjemność przejść trasę ok. 6,5 km od siedziby UTW przy ŻCOP na os. Sikorskiego w Żorach, do Parku Piaskownia na Kleszczówce. W zależności od naszej kondycji do domów powróciliśmy marszem bądź autobusem bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie podziwialiśmy nasze dynamicznie rozwijające się miasto i okolice.

W czasie marszu zatrzymaliśmy się przy takich obiektach jak:

  1. nowa siedziba OŚRODKA REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO na osiedlu Księcia Władysława
  2. PARK WODNY AQUARION
  3. MUZEUM MIEJSKIE – posąg Wacława Sieroszewskiego – działacza niepodległościowego, zesłańca, etnografa, podróżnika i pisarza
  4. RYNEK MIEJSKI W ŻORACH
  5. MUZEUM OGNIA – jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym interaktywna ekspozycja obiektu umożliwia odwiedzającym naukę poprzez zabawę.

W IV Marszu „Nordic Walking Studentów UTW 2016” uczestniczyło 32 studentów UTW w Żorach oraz 2 seniorów niezrzeszonych: Marianna Winkiewicz i Bogdan Zalewski. Wszystkim należą się serdeczne podziękowania za to, że mogliśmy czerpać radość ze wspólnego wysiłku a przy okazji poznawać ciekawe miejsca w naszym mieście. Miejsca, które co tu ukrywać napełniają dumą mieszkańców Żor.

Impreza nasza zbiegła się z uroczyście obchodzonym Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Zrozum – nie wykluczaj”. W związku z powyższym około godziny 13.30 pożegnaliśmy się aby wziąć udział w przygotowanym programie artystycznym. O godz. 15.00 przy Klubie „Rebus” tańczyliśmy ZUMBĘ z naszą ulubioną instruktorką Panią Joasią Dziedzic (). www.tanczymy.com

Organizatorem głównym IV Marszu jest Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie a współorganizatorami są:

  1. Polska Federacja Nordic Walking
  2. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Określone przez organizatora marszu cele to:

  • zachęcenie studentów UTW do aktywności sportowej
  • integracja środowiska studenckiego
  • promocja czynnego spędzania wolnego czasu.

W ciągu trzech lat, 153 UTW wzięły udział w marszu. W III Marszu „Nordic Walking Studentów UTW 2015” uczestniczyło 3235 osób. Ilu nas maszerowało w tym roku dowiemy się za dwa tygodnie z informacji organizatora – www.utww.pl

Kolejne wyzwanie do którego aktywnie się przygotowujemy to VIII Olimpiada Sportowa UTW i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” w Łazach, która odbędzie się 21.05.2016 r.

Koordynator marszu – Niemiec Małgorzata

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz