„Od aktywności do przyjemności”

MOSiR Żory – „Od aktywności do przyjemności”

Marsz Nordic Walking i ćwiczenia Pilates

Park „Piaskownia” – 2 maj br

MOK w Żorach

Majówka „Piknik Rodzinny” – Rynek – 3 maj br.

2 maja br w ramach zorganizowanej przez MOSiR majówki, nasi studenci spotkali się przy Hali Sportowej w Żorach, skąd po rozgrzewce i instruktażu prawidłowego chodzenia z kijkami prowadzonym przez Panią Natalię Wykręt, odbyli pod hasłem „Od aktywności do przyjemności” spacer do Parku „Piaskownia”. Uczestnicy spaceru na całym odcinku 5 kilometrowej trasy byli pilotowani przez Stowarzyszenie Ratownicze „Iskra” w Żorach.

W Parku, razem z instruktor Panią Natalią Wykręt, która prowadzi warsztaty pilates na UTW w Żorach – kilka najbardziej sprawnych uczestniczek zaliczyło krótki trening ćwiczeń pilates. Karimaty do ćwiczeń pilates były przewiezione przez organizatora, co było dużym udogodnieniem dla ćwiczących.

Potem były 3 konkursy: / – zapinanie guzików w nowej męskiej koszuli flanelowej; – rzut piłeczką i – skok w dal na trawie/. Uczestnicy konkursów otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. W międzyczasie piekliśmy na grillu bardzo smaczną kiełbasę i wspólnie biesiadowali.

Pogoda nam dopisała i bardzo miło spędziliśmy popołudnie, zresztą podobnie jak w ub. roku.

Bardzo dziękujemy MOSiR za organizację marszu nordic walking, w którym my studenci UTW /22 osoby/ i pozostali seniorzy – chętnie uczestniczymy.

Za zdjęcia z imprezy dziękujemy Heni Świerczynie. Kilka zdjęć skopiowano ze strony MOSiR.

3 maja br nasze studentki tańczyły razem z Panią Joanną Dziedzic zumbę na Rynku w Żorach, a także oddzielnie zaprezentował się w tańcach latino nasz zespół „Butterfly”. Tym samym rozpoczęliśmy letni sezon występów studentów UTW w Żorach w ramach organizowanych w mieście imprez.

Za zdjęcia dziękujemy Heni Świerczynie. Zdjęcia z obu imprez na utwzory.pl

Zarząd UTW w Żorach