,

PRZYSTANEK ŻORY / ŻCOP – Fiesta NGO / I Letni Turniej UTW w Boule

PRZYSTANEK ŻORY – 06 – 07.08.2016 r.

ŻCOP Fiesta NGOPark „Cegielnia” w Żorach

I Letni Turniej UTW w Boule. – 6.08.2016 r.

W dniach 6 i 7 sierpnia br mieszkańcy Żor zostali zaproszeni na „Przystanek Żory” do Parku „Cegielnia” i namiotu przy hali sportowej MOSiR w Żorach.

Do „Przystanku Żory” dołączyła także Fiesta NGO organizowana przez ŻCOP.

Do imprez przygotowanych przez poszczególne organizacje pozarządowe włączyliśmy się także my – studenci UTW w Żorach, mimo że jest przerwa wakacyjna.

            6 sierpnia br. w namiocie przy hali sportowej zaprezentowaliśmy taniec liniowy country wykonany przez 6 naszych studentek /mimo, że taniec country prowadzony przez Pana Adama Foksa tańczy około 50 naszych słuchaczy, ale jest przerwa wakacyjna i wiele osób wyjechało/.

Występ bardzo się wszystkim podobał, nie tylko słuchaczom UTW.

Zorganizowaliśmy też na „Bulodromie” przy placu treningowym z przyrządami do ćwiczeń w Parku „Cegielnia” – I Letni Turniej UTW w Boule.

Turniej przygotował nasz słuchacz Wiktor Bąk, który jest zapalonym graczem w boule i zdobył złoty medal dla UTW w tej grze na Olimpiadzie Sportowej i Organizacji Senioralnych w Łazach – 21.05.2016 r. W turnieju wzięło udział 12 osób w tym 10 słuchaczy UTW i było też wielu kibiców, a wszyscy dobrze się bawili.

Turniej zwyciężył organizator – nasz kolega Wiktor Bąk zdobywając 21 punktów,

ale wygrał tylko 1 punktem z naszą koleżanką Zosią Molong /20 punktów/,

 a III miejsce zajęła nasza koleżanka Ela Hutyra /16 punktów/.

Objawieniem turnieju okazała się Zosia Molong, która nie uczestniczy w codziennych grach w boule o godzinie 18:00, gdzie trenują amatorzy tej gry, a właściwie rzucała boule tak celnie, jakby systematycznie trenowała. Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi grafikami wykonanymi przez naszą koleżankę Basię Grochal, która jest też zapalonym graczem w boule i brała udział w turnieju.

Możemy przyjąć, że I Letni Turniej UTW w Boule wypadł nieźle i będzie zachętą dla innych, nie tylko seniorów i słuchaczy UTW do udziału w tej grze.

Nasz boks UTW usytuowany przed wejściem do namiotu przy hali sportowej MOSiR odwiedziło około 30 osób, ale wpływ na to miały towarzyszące w całym parku imprezy, które przyciągały głównie młodzież.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim słuchaczom UTW za udział w imprezie.

Informujemy też wszystkich zainteresowanych grą w boule, że

codziennie o godzinie 18:00 w parku „Cegielnia”, za polem z przyrządami do ćwiczeń

spotykają się chętni do gry i świetnie się bawią – rywalizując miedzy sobą.

Poniżej zdjęcia z imprezy autorstwa Rysia Wesołowskiego.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz