Relacja ze Spotkania Wielkanocnego 2016 !

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych słuchacze UTW spotkali się tym razem – po raz pierwszy – w Klubie „Rebus”. Przywitała nas serdecznie Pani Basia Musiałek, z którą studenci UTW spotykają się systematycznie na próbach Amatorskiego Teatru Dorosłych „Apteczka”, który prowadzi w Klubie „Rebus”.

Prezes UTW przywitała słuchaczy /41 osób/ i przedstawiła najbliższe sprawy:

– Walne Zebranie Członków UTW – 11.04.2016 r.,

– Rozpoczęcie sezonu turystycznego – 02.04.br – Park „Piaskownia” /wyjście spod MOK w   Żorach – godzina 12:00/, a zakończenie około godziny 18:00.,

– II Kongres Obywatel Senior – 8 maj br Chorzów – Park Śląski;

– Olimpiada sportowa w Łazach – 14 maj br – zapisy w biurze UTW od 29.03.br;

– Spotkanie starostów grup i osób zainteresowanych włączeniem się do akcji  „Bioróżnorodność to także My – Społeczny obserwator przyrody” realizowanej przez UTW, a   prowadzonej przez Fundację „Ziemia i Ludzie”. W ramach tej akcji słuchacze UTW, którzy mają działki i ogródki podczas wiosennych porządków, mogliby uzupełnić swoją roślinność o  rdzenne gatunki roślin, które ma na swojej działce nasza koleżanka Krysia Spychalska.

– Aktualizacja oferty wycieczkowej Biura Hubtour – ze Szczecina, są przesunięte terminy    wpłaty zaliczek i nowe wycieczki – informacja przy biurze UTW i na stronie internetowej.

Następnie podziękowała słuchaczom, którzy przygotowali stoły i poczęstunek na dzisiejsze spotkanie, to jest: całemu Zarządowi UTW i słuchaczkom: Karolince Glanert, Ilonce Ploch,  Danusi Kapa oraz słuchaczom: Ludwikowi Glanertowi, Jasiowi Bednarkowi i Zbyszkowi Pabichowi. Poprosiła też o pomoc przy sprzątaniu po spotkaniu, z uwagi na wcześniejsze wyjście tancerek country, które mają warsztaty country.

Przy świątecznie nakrytych stołach zjedliśmy ciasto /świetną kremówkę/ i tradycyjne potrawy /jajko, białą kiełbasę, szynkę/, a także ćwikłę z chrzanem, chrzan i majonez.

Zaprezentowaliśmy także nasze prace w koszyku wielkanocnym, które wykonaliśmy na zajęciach rękodzieła /4 spotkania/ i spotkały się one z dużym uznaniem zebranych, co powinno zachęcić innych słuchaczy do skorzystania z tych zajęć.

Ponieważ zebranym nie bardzo chciało się rozmawiać, Prezes UTW Helena Karwot / która jest wielkim fanem poezji Wisławy Szymborskiej/ zarecytowała wybrane wiersze, pt. „Nienawiść”, „Trochę o duszy” i „O śmierci bez przesady”, które są refleksyjne i w nastroju tych świąt. Na życzenie zebranych przedstawiła też wiersz opisujący cebulę pt.”Cebula”. Moglibyśmy stworzyć na UTW zajęcia o tematyce artystycznej, ale muszą być chętni.

Następnie nasz kolega Edward Wierzbowski zaśpiewał z gitarą kilka swoich piosenek.

I tak spotkanie dobiegło końca, posprzątaliśmy i nasz Stasiu Sobiecki mógł rozpocząć swoje spotkanie z  Klubem Globtrotera, którego członkami jest wielu słuchaczy UTW.

Zdjęcia ze spotkania udostępnił Ludwik Glanert – bardzo dziękujemy.

Zarząd UTW

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz