Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego 2016 słuchaczy UTW w Żorach

Kilka dni po kalendarzowym „POCZĄTKU WIOSNY” , tj. 01.04.br – słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach spotkali się w Parku „Piaskownia” aby powitać wiosnę.

Spotkanie rozpoczęliśmy przy MOK, skąd kilka osób wyruszyło /część osób z kijkami,/ o godz.10:15 w deszczu, z nadzieją że pogoda się poprawi.

Na miejscu czekał już na nas grill i serdeczny jak zawsze Opiekun Parku„Piaskownia”- Pan Bogusław Garbarek, a także kilka naszych koleżanek i kolegów.

Z uwagi na utrzymujący się niestety deszcz, schodziliśmy się w różnych grupkach, ale w końcu zebrało się 33 uczestników – najbardziej odpornych studentów UTW i seniorów z Klubu „Globtrotera”.

Spotkanie rozpoczęliśmy nietypowo, bo od pieczenia kiełbasek i rozgrzewaniu się różnego rodzaju nalewkami.

Po częściowej konsumpcji i przywyknięciu do deszczu / byliśmy na szczęście pod zadaszeniem/, Prezes UTW przywitała zebranych i przedstawiła kilka informacji o najbliższych wydarzeniach w Uniwersytecie / Walne Zebranie Członków UTW – 11.04.2016 r.; zapisy na Olimpiadę Sportową UTW w Łazach – 21.05.br – zgłoszenia do konkurencji sportowych w biurze UTW do 15.04.br, IV Ogólnopolski Marsz nordic – walking – 7.05.br, IV Kongres Seniorów – Chorzów – 8 – 9 maj br., wycieczki z Biura Hubtour – są jeszcze wolne miejsca do Paryża; spotkanie starostów grup – II połowa kwietnia; nowe zajęcia na UTW – rękodzieło i gry planszowe; prośba o zwrot gazety „UTW bez granic” – jest artykuł Gosi Niemiec na 2 – ch stronach gazety i dobrze by było, aby gazeta dotarła do większej ilości naszych słuchaczy./

W międzyczasie Pan Stasiu Sobiecki – nasz Podróżnik przyniósł sok z brzozy i wszyscy mogli spróbować smaku natury.

Zjawiło się też jeszcze kilku spóźnionych seniorów i mogliśmy już dokonać – aktu zanurzenia „Marzanny” /dyżurna kukiełka/, która miała już przyjemność kilka razy się kąpać, a teraz możemy ją tylko zanurzać, co pozwoli jej na dłuższy okres towarzyszenia studentom UTW w przyszłości.

Był wśród nas zdobywca złotego medalu na Olimpiadzie Sportowej UTW w ubiegłym roku nasz kolega Heniek Krupa, który przydźwigał 2 kule o wadze 4 i 3 kg, aby nasi studenci mogli wyłonić reprezentanta UTW na Olimpiadę w pchnięciu kulą. Rozegraliśmy więc zawody i pierwsze typy już są.

Zaśpiewaliśmy wszyscy piosenkę „Żory to miasto moje” /słowa zapożyczone, ale bardzo dobrze komponujące się z naszymi odczuciami/, a następnie słuchaliśmy piosenek przy akompaniamencie gitary w wykonaniu naszego kolegi Edka Wierzbowskiego.

Następnie niestrudzone nasze dziewczyny tańczyły przy muzyce Stasia Sobieckiego i nie przeszkadzała im mżawka, a do tańców przyłączyli się też panowie.

Wpisaliśmy się do Księgi pamiątkowej Parku, zapowiadając naszą kolejną wizytę.

Mimo pochmurnego nieba spotkanie było w naszej ocenie bardzo udane, a humoru nikomu nie brakowało.

Spotkanie zakończyło się o godzinie 16 -tej.

Zdjęcia autorstwa wiceprezes – Ani Potęga, której bardzo dziękujmy – na stronie utwzory.pl

Zarząd UTW

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz