Spotkanie Opłatkowe – 15 grudzień 2017 r.

Spotkanie Opłatkowe – 15 grudzień 2017 r. –

W dniu 15.12.2017 r. słuchacze UTW spotkali się z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, aby wspólnie przełamać się opłatkiem i życzyć sobie zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku. Przy wejściu każdy losował ciasteczko z wróżbą na nadchodzący 2018 rok. Zawiedli zaproszeni goście z ważnych przyczyn, ale gościliśmy już 2 – gi raz 96 -letnią Janinę Bieńczak – teściową naszej słuchaczki Grażyny Bieńczak, której kondycji zazdrościł każdy z nas.

Spotkanie rozpoczęła Prezes UTW Helena Karwot, która podziękowała wszystkim, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość, a przede wszystkim: dziewczynom: Emilce Olesiuk, która zaprojektowała wystrój sali 103 i zrealizowała go z pomocą Karolinki i Ludwika Glanertów. Emilka i Karolinka przygotowały też stroiki na nasze stoły – wykonane specjalną techniką choinki i ozdoby do świec – wielokrotnego użytku, które można było zakupić. Umocowały też z pomocą Ludwika i ślicznie ubrały nową choinkę tak, że sala 103 w budynku ŻCOP została odświętnie przygotowana na cały okres świąteczno – karnawałowy 2017/2018. Następnie podziękowała chłopakom, którzy ustawili stoły i krzesła: Ludwikowi Glanertowi, Jankowi Bednarkowi (który nie mógł świętować z nami), Ryśkowi Wesołowskiemu, który pomógł też przy zakupach i dowiózł z Baru „Krówka” swietny jak zawsze barszcz z uszkami, dziewczynom: Grażynce Bieńczak i Grażynce Zawierucha (Członkowi Zarządu UTW), które pomagały Emilce i Karolince przygotować stoły i Wiceprezes – Danusi Jendryszczyk za współorganizację spotkania. Skierowała również szczególne podziękowania do nieobecnej na spotkaniu Basi Grochal, która opracowała pięknie graficznie życzenia swiąteczno noworoczne i służy UTW swoim talentem plastycznym przy różnych okazjach.

Przypomniała też kolejny raz zmarłą niedawno 6 listopada br naszą słuchaczkę Anię Potęga, co zebrani uczcili minutą ciszy.

Na zakończenie podziękowała z góry wszystkim za pomoc przy sprzątaniu sali.

W programie dzisiejszego spotkania zapowiedziała też niespodziankę w wykonaniu 6 dziewczyn z zespołu UTW Senior Dance – taniec liniowy country, którym z góry podziękowała za przygotowanie występu. Podziękowała też naszemu niezawodnemu Staszkowi Sobieckiemu za oprawę muzyczną naszego spotkania i zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd.

Następnie wszyscy wzajemnie łamaliśmy się opłatkiem i życzyli sobie zdrowia i pomyślności w Nowym 2018 Roku, a trochę to trwało przy udziale 46 osób.

Potem przy świątecznie nakrytych stołach zjedliśmy wigilijną kolację ( bardzo dobry barszcz z uszkami – jak zawsze z Baru „Krówka”, ciasto /świetny makowiec, chrupiacą słodycz i kołacz z jabłkami z Cukierni 1-nka/, kawa, herbata, napoje).

Po kolacji nasze dziewczyny w 3 parach (Gosia Niemiec i Basia Krobisz, Karolinka Glanert i Maria Matysiak, Basia Świeczka i Grażyna Kusiak) zatańczyły pięknie w układzie tańca country – piosenkę „Christmas time” w wykonaniu Clifa Richarda i nie przeszkodziła im w tańcu dopiero co zjedzona kolacja. Podziękowaliśmy dziewczynom gromkimi oklaskami za występ i sadzimy, że będzie to początek nowej odsłony w tańcu liniowym country na naszym UTW.

Następnie losowaliśmy prezenty złożone do worków pod choinką, które roznosił nasz uniwersytecki Mikołaj – Stasiu Sobiecki, a jakże. Prezenty pod choinkę /jak zawsze / przygotowali uczestnicy spotkania, a miały to być rzeczy, które posiadamy ale przestały być dla nas ważne, a komuś innemu mogły sprawić radość i chcieliśmy się nimi podzielić. Nie wszyscy dostosowali sie do tej zasady i kupili nowe rzeczy, ale było miło i z ciekawością ogladaliśmy swoje prezenty. Niektórzy robili sobie zdjęcia z Mikołajem na pamiątkę.

Mikołaj zaprezentował też swój repertuar, a na zakończenie śpiewaliśmy kolędy, przy prowadzeniu koleżanek Basi, Gosi i Heleny oraz niezawodnego Mikołaja.

Wydaje się, że było to bardzo miłe i ciepłe, pełnej wzajemnej życzliwości spotkanie.

Dziękujemy za zdjęcia ze spotkania Ludwikowi Glanertowi.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz