VI Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2018”

VI Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2018”

12 maj 2018 r.

W sobotę 12 maja 2018 r. w ramach ogólnopolskiej akcji VI Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2018” przemaszerowaliśmy z kijkami trasę ponad 5 km od siedziby UTW przy ŻCOP na os. Sikorskiego 52 w Żorach, do pięknego Parku „Cegielnia” w Żorach.

Głównym organizatorem ww. akcji było Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie, a współorganizatorami:

  • Polska Federacja Nordic Walking

  • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Pogoda była piękna, ale z uwagi wycieczkę w Zakopanem, gdzie pojechało 49 osób, na godzinę 11.00 stawiło się 18 studentów UTW w Żorach i wnuczka naszej studentki na rowerku, w sumie 19 uczestników. Towarzyszył nam też śliczny mały piesek Tofik, którego Pana – byłego słuchacza UTW i męża naszej koleżanki Grażynki musieliśmy niedawno ze smutkiem pożegnać.

Nasza trasa prowadziła z os. Sikorskiego ulicą Okrężną przez:

  • Osiedle Pawlikowskiego i jeden z placów zabaw dla dzieci na tym osiedlu:

  • Osiedle Powstańców, gdzie przy pracy w ogródku przed blokiem nr 10 zastaliśmy naszą koleżankę Danusię Kapa;

  • Osiedle Ks. Władysława obok Klubu „Rebus”, w którym dominują dzieci, ale nasi słuchacze w Teatrze Osób Dorosłych „Apteczka” przygotowują sztuki teatralne z prowadzącą teatr Panią Barbarą Musiałek;

  • do wspaniałego miejsca sportu i rekreacji mieszkańców Żor, tj. do Parku „Cegielnia”. Park sąsiaduje z Halą Sportową MOSiR i jest ciągle uzupełniany o nowe obiekty, m.in. bulodromy, gdzie nasi słuchacze spędzają wiele godzin na grze w boule, inni ćwiczą na przyrządach, chodzą z kijkami, przyprowadzają wnuki do zabawy, słowem jest to świetne miejsce dla wszystkich. Tu są też organizowane duże miejskie imprezy nie tylko sportowe. Obeszliśmy park trasą do rolek, rowerów, kijków i zatrzymaliśmy się przy drzewku Jarząb Szwedzki, które posadziliśmy w ub. roku uczestnicząc w akcji „Drzewa łączą Pokolenia” zorganizowanej przez Fundację „Folwark pod Lipami” w Żorach.

    W Parku „Cegielnia” zakończyliśmy nasz marsz wspólnym zdjęciem.

    Podsumowanie marszu kilku słuchaczy UTW zrobiło w Gospodzie „2 wiedźmy” położonej nieopodal Parku, gdzie raczyliśmy się świetnymi podpłomykami.

Relacja – Helena Karwot

Zdjęcia z marszu -Ludwik Glanert i Koordynator marszu – Karolina Glanert – strona utwzory.pl

Zarząd UTW w Żorach