„Wiązanka lata 50-te” Zespół wokalny Carpe Diem i Pani Dagmara Świtacz

„Wiązanka lata 50-te”+ 5 innych piosenek

Zespół wokalny Carpe Diem i Pani Dagmara Świtacz

Dzienny Dom Senior – Wigor

Żory, ul Kłokocimska 78 a

/w części budynku Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego/ – przy Basenie.

 

26 kwietnia br,  Zespół wokalny Carpe Diem prowadzony przez Panią Dagmarę Świtacz przy MOK w Żorach, miał przyjemność spotkać się z mieszkańcami Dziennego Domu Senior – Wigor – oddanego do dyspozycji seniorów Gminy Żory w grudniu 2015 r.

Zespół zaśpiewał 5 piosenek /Remedium, Do lata, Iść ciągle iść w stronę słońca, Smutna piosenka retro, Adela/ i wiązankę piosenek z lat 50 -tych. Wszystkie piosenki to znane przeboje, a zespołowi pomagali zachęceni gorąco przez Panią Dagmarę Świtacz mieszkańcy domu .

Od samego początku Zespół wokalny Carpe Diem tworzą seniorzy, byli i obecni członkowie  naszego UTW oraz 2 seniorki spoza UTW.

Sądzimy, że spotkanie było udane dla zespołu i mieszkańców oraz kierownictwa Domu Senior – Wigor, a dodatkowo członkowie zespołu zostali obdarowani wykonanymi przez mieszkańców domu zakładkami do książek. Zostaliśmy też zaproszeni na słodki poczęstunek przy wspólnym stole razem z mieszkańcami i mogliśmy zwiedzić ośrodek.

Ośrodek jest prowadzony przez ZAZ – Zakład Aktywności Zawodowej w Żorach /prowadzi też Bar „Krówka”/, a kierownkiem jest Pani Elżbieta Fabian.

Byliśmy pod wielkim wrażeniem wyposażenia i wystroju ośrodka – wykonanego przez mieszkańców domu w ramach codziennych terapeutycznych zajęć. Mieszkańcy ośrodka są bardzo zadowoleni z pobytu i dziwne jest to, że są tam ciągle wolne miejsca / obecnie 8/, bo miesięczny koszt pobytu to około 800 zł.

Miałam przyjemność być w Ośrodku w listopadzie ub. roku – wtedy było 9 wolnych miejsc, a więc niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o mieszkańców, bo sam Ośrodek pięknieje i widać tu pracę ludzi z pasją pomagania innym, którzy tego potrzebują. To naprawdę świetne miejsce.

Jest też możliwość przekazania do Ośrodka zbędnej odzieży, która jeśli się nie przyda mieszkańcom – zostanie przekazana do MOPS w Żorach.

Spędziliśmy naprawdę miło czas, a nasz kolega Jasiu Łukowski uwiecznił to na zdjęciach, które prezentujemy. Więcej zdjęć ze spotkania na stronie dom senior- wigor żory.

Wydaje się, że warto jest zainteresować się ośrodkiem i przekazać komuś, kto w naszym otoczeniu potrzebuje pomocy. Więcej informacji o Domu Senior – Wigor na stronach: www.mops.zory.pl, www.mops.zory.bip.net.pl , www.bip.zory.pl, a także pod numerami telefonów: 32 43-43-713, 32 43-42-412, 691-465-222.

Relacja: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz