,

Wspomnienia z wakacji Studentów UTW w Żorach – 1.07. – 30.09.2015 r.

W okresie wakacyjnym LATO 2015 z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach odbywały się liczne imprezy rekreacyjno-sportowe. Między innymi rozpoczął się wyjątkowy cykl spotkań dla mieszkańców Żor „Śniadanie na trawie”. Świeża aromatyczna kawa, jeszcze ciepłe pieczywo, leżaczki, muzyka i wiele innych atrakcji towarzyszyło cotygodniowemu śniadaniu w plenerze. Zaciekawiła nas ta inicjatywa i chętnie w niej uczestniczyliśmy. Ponadto maszerowaliśmy w rekreacyjnych spacerach nordic walking – na terenie Żor oraz w Goczałkowicach (Korona Zapory, ogrody w Kapiasach). Braliśmy czynny udział w 3 Żorskim Dniu Rodzinnym, który miał miejsce 30.08.br. w Parku Cegielnia. Zdjęcia z ww. wydarzenia można zobaczyć m.in. na www.Zory.com.pl stronie internetowej www.tanczymy.com. foto Jarosław Dziedzic oraz foto: Dominika Ćwięka Rakszawska.

Tańczyliśmy z naszymi ulubionymi instruktorami:

  • Zumbę z P. Asią Dziedzic,

  • Taniec liniowy country z P. Adamem Foks,

Taniec country zaprezentowaliśmy podczas następujących imprez:

  • III Zlot motocyklowy i festyn Moto country w Mszanie (podziwialiśmy zespół Catawba z programem artystycznym na bazie kultury Indian)

  • Piknik Integracyjny zorganizowany pod hasłem „Niepełnosprawni seniorom”, który odbył się w przemiłej atmosferze na terenie Zakładu Aktywności Zawodowej ZPU „Wspólna Pasja” przy ul. Bażanciej 40 w Żorach

  • Spotkanie z cyklu „Dzielnice na start” zorganizowane przez MOSiR przy współpracy Rady Dzielnicy Sikorskiego i Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych

  • Wiślaczek country

  • Spotkanie podopiecznych Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Żorach i gości zaproszonych z okolicznych Domów Pomocy Społecznej

  • Dożynki w Rodzinnych Ogródkach Działkowca

  • Dożynki w Dębowcu i Jastrzębiu-Zdroju

  • Integracyjny Rodzinny Piknik Country – TWINPIGS Żory.

Zumbę tańczyliśmy podczas „Śniadań na trawie”, w Hali Sportowej MOSiR, na spotkaniu z cyklu „Dzielnice na start”, podczas 3 Żorskiego Dnia Rodzinnego i zumby maraton w Gliwicach, z której dochód został przeznaczony na dofinansowanie kosztów operacji RIZOTOMII dla niepełnosprawnej Zuzi Raczkowskiej.

W ramach „Śniadań na trawie” ćwiczyliśmy też jogę prowadzoną przez profesjonalną instruktorkę P. Małgosię Kubica.

Uczestniczyliśmy w wielu innych wydarzeniach, w tym kulturalno – oświatowych i dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż w okresie wakacyjnym nie było czasu na nudę i atrakcyjnie można było spędzić czas na terenie naszego miasta i okolicy.

Spędziliśmy też wspaniałe chwile na wczasach w Chorwacji /10-21.09.br/, gdzie w liczbie 35 osób /słuchaczy UTW i seniorów z Klubu Globtrotera/ pojechaliśmy z biurem Ada Travel z Żor do Drweniku. Na miejscu spotykaliśmy wszędzie Polaków i chyba byliśmy w tym miejscu i czasie najliczniejszą grupą obcokrajowców w Chorwacji. Zwiedziliśmy też Dubrownik uznawany za perłę Adriatyku. Mieliśmy wspaniałą pogodę, a ciepła, słona woda Adriatyku zapewniła wszystkim niezapomniane przeżycia z kąpieli i pływania. Część uczestników podziwiała piękno Chorwacji z wypadów w góry, smakując przy okazji winogrona, świeże figi i migdały.

Mimo trudów podróży /około 20 godzin/ – wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni.

Słuchacze i Zarząd UTW

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz