„Zdrowy senior – profilaktyka i fitoterapia”

Wykład z cyklu „Zdrowy senior – profilaktyka i fitoterapia”.
Lek. med. Krzysztof Błecha – Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki w Żywcu i Sanatorium Ustroń – Ośrodek Magnolia & Tulipan
18 styczeń 2016 – sala 103 /ŻCOP/.

18 stycznia br słuchacze UTW w Żorach mogli wysłuchać wykładu zorganizowanego z inicjatywy BONIMED-u Zioła Ojca Grzegorza Sroki i Sanatorium Ustroń – Magnolia & Tulipan w ramach cyklu „Zdrowy senior – profilaktyka i fitoterapia”.
Wykład poprzedziła Pani Dorota Wlaźlak – koordynator projektu Sanatorium Ustroń, informując nas o Programie Uzdrowiskowa Karta Korzyści, której posiadacze mogą korzystać z różnych ulg na terenie miasta uzdrowiskowego Ustroń. Wiele uczestników wykładu od razu przystąpiło do programu i otrzymało UKK, gdyż dość często odwiedzamy Ustroń i możemy z tego korzystać.
Jakie korzyści – bieżące rabaty otrzymuje właściciel karty UKK, możemy i musimy śledzić na:
www.zdrowy-senior.org, a także www.facebook.com/zdrowy.senior.
Otrzymaliśmy też nr 4/2015 kwartalnika Zioła dla Zdrowia i numer specjalny kwartalnika ZALECENIA DIETETYCZNE – wydawane przez Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki.
Następnie Pan Krzysztof Błecha – lekarz medycyny ze specjalizacją z chorób wewnętrznych i rehabilitacji medycznej pracujący od 20 lat w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki w Żywcu, przedstawił z prezentacją medialną podstawowe tezy wykładu „Zdrowy senior – profilaktyka i fitoterapia”. Zwrócił uwagę na korzyści dla naszego zdrowia – stosowania naturalnej medycyny /zioła, produkty pszczół/, w przeciwieństwie do wszechobecnej kuracji antybiotykowej co jest szczególnie ważne dla dzieci i seniorów, kiedy organizm człowieka jest najsłabszy.Informacje o leczeniu medycyną naturalną prezentowane są również na kanałach: TV dla zdrowia oraz TVP Katowice ( piątek – 16:40 i niedziela – 11:00 ).
Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników /wg listy 54 osoby/, którzy zadawali także pytania dotyczące konkretnych schorzeń.
Pan Krzysztof Błecha jest także autorem kilkudziesięciu artykułów popularno-naukowych dotyczących medycyny naturalnej i ziołolecznictwa oraz współautorem i konsultantem kilku pozycji książkowych, a także wielkim miłośnikiem ziół i zwolennikiem ich stosowania. Na wykładzie zaprezentował 2 książki, które można było zakupić.
W naszej ocenie spotkanie było udane i powinno jeszcze bardziej zacieśnić nasze kontakty z miastem i Uzdrowiskiem Ustroń, a przede wszystkim stosować tam, gdzie jest to możliwe naturalne metody leczenia z wykorzystaniem sprawdzonych już koncepcji terapeutycznych opracowanych w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki.
Obok biura UTW są wyłożone materiały, które otrzymali uczestnicy wykładu i serdecznie zapraszamy do zainteresownia się nimi – naprawdę warto.
Zdjęcia z wykładu: Ludwik Glanert.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz