,

XIII  MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SPORTOWA UTW I ORGANIZACJI SENIORALNYCH „TRZECI WIEK NA START” Stadion  Śląski – Chorzów – 17 wrzesień 2021 r.

XIII  MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SPORTOWA UTW I ORGANIZACJI SENIORALNYCHTRZECI WIEK NA START

Stadion  Śląski – Chorzów – 17 wrzesień 2021 r.

Od 2015 roku z przerwą w 2020 roku spowodowaną pandemią covid-19 startowaliśmy w organizowanej od 13 lat przez UTW w Łazach Olimpiadzie Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych „TRZECI WIEK NA START”. Do 2019 roku olimpiada była organizowana w Łazach, a od ub roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zmieniło się nie tylko miejsce, ale i konkurencje sportowe olimpiady, co ograniczyło możliwości startu naszych słuchaczy. Do 2019 roku wyjeżdżaliśmy na olimpiadę liczną grupą, zawodników, grup tanecznych naszego UTW i kibiców. Zdobywaliśmy też medale i punktowane miejsca, które plasowały nasz uniwersytet na znaczących miejscach wśród startujących organizacji. W tym roku (mimo paskudnej pogody), ale ogromnej chęci walki naszych zawodników, pojechaliśmy malutką grupą 5 zawodników, kapitana i 3 kibiców, i zdobyliśmy:

  • medal złoty w grze w boule           –  Basia Świeczka,
  • medal srebrny w biegu na 150 m –  Jasiu Bednarek,
  • 2 x 7 miejsca w biegu na 60 m –  Karolina i Ludwik Glanert,
  • 8 miejsce w pływaniu na 50 m –  Rysiu Wesołowski.

Gratulujemy naszym zawodnikom wywalczonych miejsc, ale trzeba podkreślić zwycięstwo naszej Basi Świeczki, która zdobyła to najwyższe trofeum – złoty medal pokonując 36 zawodników w czasie 4 godzin, bo tyle trwała gra. Nasza Basia jest również wybijajacą się zawodniczką Żorskiej Ligi Petanque i zdobywa czołowe lokaty w rozgrwkach turniejowych w całej Polsce.

Kibcowali naszym zawodnikom kapitan – Helena Karwot oraz koleżanki: Grażynka Kusiak, Emilka Olesiuk i Grażynka  Zawierucha. Bardzo cieszyliśmy się wspólnie z sukcesów naszych zawodników, chociaż wymogi pandemii covid-19 znacznie ograniczyły możliwości bezpośredniego dopingu naszym zawodnikom. Kibice nie mogli opuszczać swoich sektorów.

Kapitan drużyny uczestniczyła w zorganizowanej przez organizatorów w ciekawej Konferencji  „Porozmawiajmy o Sporcie i Turystyce”. Otrzymaliśmy wiele prezentów, w tym szalik promujący Stadion Śląski w Chorzowie oraz 2 ciekawe albumy pt. „Mistrzostwa Polski” i „Sportowcy dla Niepodległej”. Albumy te znajdują się w biurze UTW i można je zobaczyć  w czasie dyżurów. W przeddzień zawodów 16.09.br w okolicy stadionu, zorganizowano Dzień Integracyjny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności taneczne zespoły UTW:

„Gold Dance” (Jive) i „Senior Dance” (wiązanka tańców liniowych country).

Bardzo gratulujemy i dziękujemy naszym zawodnikom, tancerzom i kibicom za udział w najważniejszej ogólnopolskiej imprezie sportowej seniorów. Największe podziękowania kierujemy do UTW w Łazach za organizację tak ogromnego przedsięwzięcia.

Za zdjęcia z olimpiady dziękujemy naszym zawodnikom.

Zarząd UTW w Żorach