, ,

XLVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Profesora Mariana Wieczystego – Liga Seniorów, Kraków 15.12.2019 r.

XLVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Profesora Mariana Wieczystego – Liga Seniorów, Kraków 15.12.2019 r.

Tancerze z całego świata spotkali się od 12 do 15 grudnia 2019 r. podczas 46. Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego w Krakowie. Miejscem rozgrywek stały się Karcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych (pary taneczne dzieci młodszych, pary dorosłe wszystkich kategorii) oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna (pary seniorów).

Puchar prof. M. Wieczystego to wydarzenie, które od 46 lat odbywa się zawsze w Krakowie, a od dwóch edycji ma charakter międzynarodowy. Turniej organizowany jest by upamiętnić mistrza i znawcę tańca towarzyskiego profesora Mariana Wieczystego (1902 – 1986).

Organizatorem turnieju był Zarząd Polskiego Towarzystwa Tanecznego Okręg Małopolski, Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tanecznego  – Prezes Janusz Biały.

            Zespół tańca towarzyskiego „Gold Dance UTW Żory” reprezentowała para taneczna klasy F: Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata. Para zmierzyła się z tancerzami klasy F:  Michałek Andrzej i Elżbieta – Tarnów, Mrozek Marek i Alina – Podkarpacie – Jasło, Pasieka Przemysław i Hemmerling – Papsdorf Jolanta – Poznań, Rusiecki Krzysztof i Wiekiera Monika – KICK – Kielce, Szajkowski Jan i Helena – Gracja – Zielona Góra.

Klasyfikacja naszej pary tanecznej Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata:

Senior III (55+, 50+) – Senior III – F Latino 3 tańce, I miejsce złoty medal (3 pary taneczne),

Senior III (55+, 50+) – Senior III – F Standard 3 tańce, V miejsce (6 par tanecznych).

Po uwzględnieniu punktacji uzyskanej na turnieju oraz rankingu Ligi Seniorów, para Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata została przeklasyfikowana z klasy F do wyższej klasy tanecznej E w stylu tanecznym LATIN – Protokół przeklasyfikowania w stylu Latin wynikający z turnieju klasyfikacyjnego o Puchar prof. M. Wieczystego oraz w stylu tanecznym STANDARD – Protokół przeklasyfikowania w stylu Standard wynikający z końcowego rankingu Ligi Seniorów. W nagrodę  para  w kolejnych turniejach zaprezentuje 8 tańców, a nie jak dotychczas 6.

Rok 2019 okazał się bardzo przychylny obu parom tanecznym naszego Uniwersytetu.

W rankingu Ligi Seniorów klasy F Senior III Latin, na 17 sklasyfikowanych par tanecznych w Polsce:   

                     IV miejsce Wesołowski Ryszard, Niemiec Małgorzata; 751 punktów

                    VI miejsce Glanert Ludwik, Glanert Karolina; 576 punktów.

W rankingu Ligi Seniorów klasy F Senior III Standard, na 23 sklasyfikowane pary taneczne w Polsce:    IV miejsce Wesołowski Ryszard, Niemiec Małgorzata; 593 punkty

                    VIII miejsce Glanert Ludwik, Glanert Karolina; 412 punktów

(źródło: Liga Seniorów – F klasa- Taniec.pl; Senior III Latin; Senior III Standard; rok 2019).

Serdecznie dziękujemy towarzyszącej nam Joli ( żona Ryśka )za skuteczny doping, zdjęcia i filmiki.

Jak zwykle dziękujemy Żorskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych i Klubowi „Wisus” za możliwość przeprowadzenia treningów tanecznych, Gminie Miejskiej Żory za współfinansowanie naszego Uniwersytetu oraz Pani Agnieszce Szewczyk za wprowadzenie nas w środowisko taneczne i wiarę w nasze możliwości.

W szczególny sposób dziękujemy trenerom: Pani Dominice Leszczyńskiej i Panu Borysowi Zawierucha, za cierpliwość i skuteczność w działaniu.

Dziękujemy też Słuchaczom i Zarządowi naszego Uniwersytetu za możliwość uczestnictwa w turniejach tanecznych organizowanych przez PTT. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach od 2017 roku jest członkiem wspierającym Polskie Towarzystwo Taneczne. 

Dziękujemy za udostępnione zdjęcia Panu Jackowi Galewiczowi – Fotografia WJAMM oraz Panu Grzegorzowi Bandura –Pineapple Media.

 Relacja Niemiec Małgorzata

Zarząd UTW w Żorach