XV Jarmark Władysławowski – 24 -25.06.2017 r. ŻCOP – Fiesta NGO

XV Jarmark Władysławowski – 24 -25.06.2017 r.

ŻCOP Fiesta NGO – 25.06.2017 r.

Os. Ks. Władysława w Żorach

 

W ramach XV Jarmarku Władysławowskiego – 25.06.br. na Os. Ks. Władysława w Żorach, ŻCOP zorganizowało Festiwal Organizacji Pozarządowych, w którym zaprezentowało się 14 organizacji pozarządowych, w tym jak co roku /poczynając od 2013 roku/ Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach.

Był piękny słoneczny dzień, na scenie prezentowały się różne zespoły dzieci, młodzieży i my seniorzy – słuchacze UTW w Żorach.

Najpierw o godzinie 12:00, stworzony w br. w ramach zajęć latino -solo na UTW w Żorach Zespół „Butterfly” prowadzony przez Panią Joannę Dziedzic, zatańczył cha – chę i baciatę, a następnie dołączyli nasi tancerze zumby gold i wspólnie z udziałem Pani Joanny Dziedzic odtańczyli mix tańców zumby i cumbię. Dziewczyny w czerwonych sukienkach i kolega Janek świetnie się zaprezentowali, a w połączeniu z żółtymi koszulkami zumby dało to barwne widowisko i na pewno widzom się podobało.

Potem o godzinie 14:00 już w ramach Fiesty NGO zaprezentował się na scenie Zespół UTW „Senior Dance” prowadzony przez Pana Adama Foksa, w popisowym pokazie tańca liniowego country. Zespół tańczy od 3 lat i jest zapraszany na różne lokalne imprezy oraz bierze udział w przeglądach i konkursach artystycznych, gdzie zdobywa wyróżnienia i nagrody dla uniwersytetu. Występ jak zawsze był udany i bardzo się podobał widzom.

Na naszym stoisku prezentowaliśmy działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach przedstawioną na stojącym roolupie, a także zdjęcia z imprez i wycieczek organizowanych przez uniwersytet. Rozdawaliśmy też gazetę – nr 2 – lato 2017 – „Forum seniora” wydawaną przez Dziennik Zachodni, w której można znaleźć wiele ciekawych dla nas seniorów informacji.

Łącznie odwiedziło nasze stoisko 40 osób i może część z nich zasili nasze szeregi.

Zdjęcia Heni Świerczyny – bardzo dziękujemy.

 

Zarząd UTW w Żorach.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz