XXIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

XXIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

„O wawelskiego smoka” – Kraków – 25.03.2017 r.

Nasza para Tańca Towarzyskiego – Karolinka i Ludwik Glanertowie zdobyli brązowy medal w tańcach Latino na XXIX  Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O wawelskiego smoka” w Krakowie – 25.03.2017 r.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu naszej parze, która mierząc się z zawodowymi tancerzami – seniorami stanęła na 3 miejscu podium.

Aby osiągnąć taki wynik trzeba tańczyć i tańczyć, tak jak Oni to robią w każdej wolnej chwili na uniwersytecie i poza, a przede wszystkim trzeba taniec kochać. Trzeba też mieć inwencję w doborze stroju na turniej, aby się godnie zaprezentować.

Prócz tego są to bardzo aktywni słuchacze UTW – Karolinka prowadzi sekcję Nordic Walking na UTW i uczestniczy w prawie wszystkich zajęciach ruchowych uniwersytetu. Śpiewa i tańczy w zespole „Pasja” UTW, w reprezentacyjnym zespole tańca Country i gra w Amatorskim Teatrze Osób Dorosłych „Apteczka” w Klubie
„Rebus”. Poza tym – piecze rewelacyjny chleb i ciasta, ciasteczka oraz robi świetne sałatki i różne smakołyki, a swoimi umiejętnościami dzieli się z innymi słuchaczami UTW przygotowując wspólnie z Renią Trawińską, Emilką Olesiuk i Grażynką Bieńczak wspaniały poczęstunek na okazjonalne spotkania słuchaczy UTW. Jest aktywnym członkiem Rady Dzielnicy Os. Sikorskiego, właściwie wszędzie, gdzie coś się dzieje. Na co dzień opiekuje się wnukami, a pomaga i wspiera Ją Ludwik, który nie tylko fotografuje wydarzenia na uniwersytecie, ale też czynnie uczestniczy w zajęciach i  przygotowaniu imprez dla słuchaczy UTW.

Bardzo dziękujemy Karolince i Ludwikowi za ogromne zaangażowanie w codziennej działalności UTW i życzymy dalszych sukcesów

w ogólnopolskich turniejach Tańca Towarzyskiego.

Świadkami tego wydarzenia były nasze słuchaczki Renia Trawińska, Emilka Olesiuk i przyszła słuchaczka UTW Basia Kubica.

Kilka zdjęć z turnieju na stronie utwzory.pl.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz