Zabawa karnawałowa 2017

Zabawa karnawałowa – 10.02.2017 r.

W miniony piątek – 10.02.br odbyła się kolejny raz zabawa karnawałowa naszych słuchaczy.

W przybranej karnawałowo sali 103 budynku ŻCOP – przy pięknie kolorowo zastawionych stołach bawiło się 70 słuchaczy UTW i zaproszonych gości. Zabawa była odpłatna i w związku z tym udział w zabawie wzięli także zaprzyjaźnieni ze słuchaczami UTW seniorzy. Większość (około 70 %) uczestników zabawy przebrała się w stroje karnawałowe, jak przystało na prawdziwy bal karnawałowy, a inwencja w doborze strojów zasługiwała na wyróżnienie wszystkich.

Po powitaniu uczestników zabawy i podziękowaniu wszystkim, którzy ciężko się napracowali, abyśmy mogli się bawić, tj. dziewczynom: Reginie Trawińskiej, Karolince Glanert, Emilce Olesiuk, Marysi Kempińskiej i chłopakom: Ludwikowi Glanertowi, Jankowi Bednarkowi, Ryśkowi Wesołowskiemu, Zbyszkowi Pabichowi, a z ramienia Zarządu UTW Grażynce Zawierucha i sobie, Prezes przekazała kilka bieżących informacji.

Podziękowała też Basi Grochal za świetne projekty graficzne nagród do dzisiejszego konkursu, które otrzymają zwycięzcy w konkursie, no i naszemu Wodzirejowi Stasiowi Sobieckiemu za to, że jak zawsze dzięki Jego nagraniom i prowadzeniu będziemy mogli się dobrze bawić.

Następnie Pani Prezes podziękowała Wszystkim, którzy głosowali na Jej osobę w Plebiscycie Dziennika Zachodniego „Człowiek Roku 2016”,  gdyż jest to podziekowanie za pracę, którą wykonuje dla członków UTW, a jednocześnie potwierdzenie wagi jaką UTW stanowi dla nas seniorów. Dzięki temu uzyskała w konkursie III miejsce i dalszy udział w konkursie wojewódzkim.

Henia Świerczyna wręczyła Prezes oprawioną fotografię z napisem „Prezes Roku 2016”,

Prezes przypomniała też słuchaczom UTW o 25 Finale WOŚP, w którym 11 wolontariuszy UTW zebrało razem na terenie Żor 5 634 zł. Każdy z wolontariuszy otrzymał podpisane przez Jurka Owsiaka potwierdzenie zebranej kwoty ze sztabu głównego WOŚP, które Prezes uroczyście wręczyła wolontariuszom obecnym na zabawie, aby zebrani mogli jeszcze raz oklaskami nagrodzić wysiłek wolontariuszy.

Przekazała też, że karteczki do głosowania na najbardziej pomysłowy strój karnawałowy /1 karteczka to 1 głos/, zostaną wręczone zebranym po godzinie 18:00, aby wszyscy którzy chcą się poddać ocenie, zdążyli się przebrać. Karteczki z głosami należy złożyć do koszyczka i po godzinie 19:00 podsumujemy głosy i ogłosimy wyniki konkursu i wręczymy nagrody.

Stoły były świetnie przybrane, sala ustrojona, a w ramach poczęstunku jedliśmy świetne ciasto /torcik szwardzwaldzki/ z cukierni „Jedynka” i wykonane przez nasze koleżanki świetne kanapki, a także własne wystawione na stół przekąski. Atmosfera była świetna, a pomysłowość w przebraniach przeszła wszelkie oczekiwania i wszyscy zasługiwali na nagrody.

Ostateczne wyniki konkursu po podliczeniu głosów przez 4 słuchaczy UTW na najbardziej pomysłowy strój karnawałowy, były następujące:

18  głosów   I  miejsce   –  Henryka Świerczyna za strój „Rolnika, który szuka żony” z kopaczką, a                                                     następnie przebrała się w świetną czarną sukienkę i dziurkowane rajstopy i rękawki;

11  głosów  II  miejsce –  Karolinka Glanert za strój „Policjantki” z osobistym więźniem;

10  głosów  – III miejsce –  Stanisław Sobiecki za świetny strój Włóczęgi znad Bajkału, z autentyczną maską;

  6  głosów  –  IV miejsce –  Ryszard Wesołowski za bardzo twarzowy strój Szkota;

  5  głosów  –  V  miejsce –   Ludwik Glanert za strój Więźnia /osobistego zresztą męża Policjantki/.

Pozostałe 20 głosów rozłożyło się na pozostałe stroje /4 – wiedźma Ania, po 3 zebrały wiedźma Jadzia, kolarz na hulajnodze Renia, marynarz Basia i strach na wróble Józek/ i pojedyncze głosy /2 lub 1 głos/.

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk Prezes i Członka Zarządu UTW nagrody ufundowane ze składek członkowskich – o łącznej wartości w zaokrągleniu 150 zł.  Do nagród rzeczowych, zwycięzcy konkursu otrzymali piękne grafiki z numerem nagrody wykonane przez naszą słuchaczkę Basię Grochal, której za piękne prace graficzne podziękowaliśmy pamiątkową grafiką Jej autorstwa.

Bawiliśmy się świetnie, a o godzinie 21:35 zabraliśmy się za sprzątanie i kilka minut po godzinie 22:00  opuściliśmy budynek ŻCOP.

Za zdjęcia z zabawy /strona utwzory.pl/ dziękujemy Heni Świerczynie, Ryśkowi Wesolowskiemu i Ludwikowi Glanertowi.

Bardzo dziękujemy Wszystkim uczestnikom zabawy za miłą i serdeczną atmosferę.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz