,

Zabawa na zakończenie roku akademickiego UTW 2021/2022 – / 04.07.2022 r. –  ŻCOP /.

Zabawa na zakończenie roku akademickiego UTW 2021/2022

– / 04.07.2022 r. –  ŻCOP /.

Krótko po zakończeniu roku akademickiego UTW 2021/2022, po ponad 2 letniej przerwie (od 14.02.2020 r.) spowodowanej pandemią cowid-19, odbyła się w poniedziałek 4.07.br, zorganizowana z inicjatywy Ryśka Wesołowskiego zabawa, jako wyraz podziękowania za pracę dla zarządu UTW od słuchaczy uniwersytetu.

W letniej scenerii ( upał ponad 30 stopni ), w sali 103 budynku ŻCOP – przy przybranych kwiatami i kolorowo zastawionych stołach, bawiło się 36 słuchaczy UTW.

Uczestników zabawy przywitał serdecznie inicjtor zabawy Rysiu Wesołowski, który dziękując za pracę Zarządowi UTW, wręczył każdej z pań zarządu czerwoną różę.  Podziękował także i obdarował Stasia Sobieckiego ( obecnie członka wspierającego UTW ) za muzyczną oprawę i poprowadzenie zabawy oraz wszystkim, którzy ciężko się napracowali, abyśmy mogli się świetnie bawić: Karolince i Ludwikowi Glanertom, Ewie Wojciechowskiej, Marysi Matysiak i Heni Świerczynie. Podziękował też Gosi Niemiec, za Jej zaangażowanie, a która z powodu nagłej niedyspozycji, nie mogła być z nami.

W imieniu Zarządu, Prezes UTW podziękowała Organizatorom zabawy za sympatyczny gest, Stasiowi Sobieckiemu za przyjęcie funkcji wodzireja i z góry wszystkim za pomoc przy sprzątaniu po zabawie.

Prezes poinformowała też o regulaminie XIV Międzynarodowej Olimpiady Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych – 17.09.2022 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie organizowanej przez UTW Łazy, z terminem zgłoszeń 31.08.2022 r.

Wspomniała także o uroczystości rozpoczęcia nowego roku akademickiego UTW, wstępny termin 5.10. br  sala MOK, ale to wymaga uzgodnienia.

Zjedliśmy wspaniały torcik szwarcwaldzki, lody i bawiliśmy się ekstra, a naszą zabawę przerywały występy taneczne zespołów UTW w nieco okrojonym składzie: Butterfly i Ladies Banditos. Wspólnie z innymi słuchaczami, zespół Powiew Młodości zatańczył Jive’a.

Występy zespołów były naprawdę energetyczne i byliśmy wszyscy pod wielkim wrażeniem umiejętności tanecznych uczestników.

Na zakończenie Stasiu Sobiecki związał ręce 2 par węzłem małżeńskim i mimo dopingu wszystkich zebranych, żadnej z par nie udało się tego węzła  rozwiązać. Na koniec Stasiu zrobił to sam, ale tak odwrócił uwagę zebranych, że nikt nie widział sposobu w jaki to zrobił.

I zabawę będzie można ponownie wykorzystać.

Bawiliśmy się świetnie do 21:00, a potem zabraliśmy się za sprzątanie i około godziny 22:00  opuściliśmy budynek ŻCOP.

Bardzo dziękujemy Organizatorom i Wszystkim uczestnikom zabawy

 za miłą i serdeczną atmosferę.

Dziekuję też bardzo Wiesi Harasim za ekspresowe wypranie obrusów użytych na zabawie.

Za zdjęcia z zabawy dziękujemy: Marysi Matysiak, Karolince i Ludwikowi Glanertom oraz Heni Świerczynie.

Relacja z zabawy: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach