Zakończenie roku akademickiego UTW w Żorach 2016-2017

Zakończenie roku akademickiego

UTW w Żorach 2016-2017

 

We wtorek 20.06.20167 r. UTW w Żorach zakończył uroczyście VIII rok akademicki na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

W uroczystości udział wzięli:

PanWaldemar Socha                          – Prezydent Miasta Żory,

Pan Stanisław Ratajczyk                   – Dyrektor MOK w Żorach,

Pani Bożena Kőhl Gudzik                 – Kierownik Zespołu Spraw Społecznych UM Żory,

Pan Jacek Świerkocki                        – Doradca Prezydenta Miasta Żory

Pan Jerzy Krótki                                – Dyrektor ZAZ „Wspólna Pasja”,

Pani Barbara Musiałek                       – MOK Klub „Rebus” w Żorach,

Pan Szymon Kamczyk                       – Redaktor „Tygodnika Żory” – dodatek Dziennika Zachodniego,

Pani Liliana Wawrzyniak                   – Prezes „Ster” w Żorach,

Pani Lucyna Górecka                        – Wychowawca Przedszkola nr 19 w Żorach,

Panie: Halina Wala, Celina Koszewska, Wiesława Krajewska – UTW w Rybniku,

Pani Elżbieta Bednarczyk                  – Prezes UTW Jastrzębie Zdrój,

Pan Bogusław Bednarczyk                – UTW Jastrzębie Zdrój,

Panie: Teresa Adamczyk, Łucja Kowalczyk i Pan Waldemar Kowalczyk   – UTW Wodzisław Śl.

Pani Joanna Dziedzic                         – Prowadząca warsztaty Zumby gold i Latino solo na UTW,

Pani Agnieszka Szewczyk                 – Prowadząca warsztaty Tańca Towarzyskiego na UTW,

Pani Janina Nowrot                            – Lektor Języka rosyjskiego na UTW,

Pan Adam Foks                                 – Prowadzący warsztaty Tańca Liniowego Country na UTW.

Studenci UTW w Żorachprowadzący dla studentów uniwersytetu zajęcia:

Pani Marzena Karpińska – „Z piosenką na Ty”,

Pani Ryszarda Szpotakowska – Rehabilitacja,

Pani Małgorzata Niemiec – Nordic Walking – wolontariat,

Pani Karolina Glanert – Nordic Walking – wolontariat,

Pan Stanisław Sobiecki – Klub Podróżnika

oraz studenci UTW i seniorzy w licznej grupie – 90 osób.

Ponadto gościliśmy dzieci Zespołów MOK – „Mini Reaktywacja”, „Mała Reaktywacja”i „Reaktywacja” oraz opiekujące się dziećmi mamy w sumie około 40 osób, które oczekiwały na swój występ na  korytarzu przed salą.

Tak, że gdyby dzieci zespołów były obecne na sali, to sala MOK w Żorach byłaby prawie pełna /było 121 osób/.

Po przywitaniu gości i słuchaczy UTW w Żorach – Prezes Helena Karwot przedstawiła w dość dużym skrócie informację o działalności Uniwersytetu w minionym roku, mimo że działo się bardzo dużo. Przedstawianą w skrócie informację o wydarzeniach UTW w br. uzupełniał postawiony przed wejściem na salę roolup z ofertą programową naszego uniwersytetu.

Opracowany przez Panią Małgorzatę Niemiec montaż zdjęć ze wszystkich prawie wydarzeń i zajęć na uniwersytecie był prezentowany na ekranie i nasi słuchacze mogli je sobie w czasie wystąpienia Pani Prezes przypomnieć, a goście obejrzeć. Autorem większości prezentowanych zdjęć byli nasi słuchacze – przede wszystkim Pani Henryka Świerczyna, a także Panowie: Ludwik Glanert, Ryszard Wesołowski, Zdzisław Karbowski i Jan Łukowski.

Z najważniejszych wydarzeń minionego roku trzeba wyróżnić:

Udział 11 naszych słuchaczy w 25 Finale WOŚP w Żorach -15 stycznia br, gdzie udało nam się zebrać w zaokrągleniu 5 634 zł, a nasi wolontariusze miło wspominają ten czas i już są chętni do udziału w kolejnym Finale WOŚP w przyszłym roku.

Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Krówce i całemu sztabowi WOŚP w MOK w Żorach za pomoc przy włączeniu się naszych słuchaczy do 25 Finału WOŚP i jednocześnie przepraszamy, że pominięto tak ważne wydarzenie przy prezentacji osiągnięć UTW w minionym roku akademickim UTW w czasie wystąpienia na uroczystości zakończenia roku akademickiego.

Zajęcie dobrego miejsca na IX Olimpiadzie Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych w Łazach – 27.05.br, gdzie nasi słuchacze zdobyli w sumie 3 medale w tym: złoty –w biegu na 60 m, srebrny – w przełajach rowerowych i brązowy w pchnięciu kulą, przy czym po raz pierwszy medalistkami były nasze koleżanki – srebrny – Alicja Pilich i brązowy – Ania Potega. Startowało 19 naszych reprezentantów, którzy zdobyli 36 punktów, co dało UTW w Żorach 15 miejsce na 60 startujących organizacji. Zaprezentowaliśmy się także w części artystycznej olimpiady jak zawsze  w pokazie tańca liniowego country z udziałem Pana Adama Foksa oraz po raz 1 – wszy także w pokazie tańca latino solo i zumby gold z udziałem Pani Joanny Dziedzic, a występy bardzo się podobały. Do zumby gold przed sceną włączyli się wszyscy uczestnicy olimpiady, którzy zakończyli już swoje konkurencje, bo kiedy zumbę prowadzi Pani Joanna Dziedzic – trzeba się przyłączyć. Pojechaliśmy dużą grupą /44 osoby/, tancerze country, zumby gold i latino solo oraz kibice i były to dla nas niezapomniane przeżycia, a poza tym byliśmy rozpoznawalni w efektownych plastronach z logo UTW i miasta Żory.

            Dużą grupą /42 osób/ pojechaliśmy na VI Kongres „Obywatel Senior” 20.05.br do Parku Śląskiego w Chorzowie, gdzie korzystając z programu organizatorów bardzo miło spędziliśmy czas, ćwicząc po raz pierwszy jogę śmiechu. Nasze słuchaczki Henia Świerczyna, Danuta Kapa i Basia Frątczak odpowiadając na apel organizatorów – w pięknych strojach zwiedzały park na rowerach. Po raz pierwszy na scenie zaprezentował się Zespół UTW „Butterfly” w pokazie tańców latino solo /cha cha i bachata/ prowadzony przez Panią Joannę Dziedzic i wspólny pokaz zumby gold z udziałem Pani Joanny Dziedzic, który rozgrzał Wszystkich uczestników spotkania, bo dzień był zimny.

            Od początku organizacji /2013 r./ i w tym roku także, wzięliśmy udział w V Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking studentów UTW zorganizowanym pod patronatem Ministrów Sportu i Turystyki oraz Pracy i Polityki Społecznej i 6.05.br. w liczbie 29 osób w plastronach „UTW w Żorach” przeszliśmy przez miasto 5 km od siedziby UTW przy Os. Sikorskiego, do Ośrodka Szkoleniowo-Biwakowego w Baranowicach, gdzie odpoczęliśmy i z powrotem indywidualnie wracaliśmy do domu.

            Słuchaliśmy ważnych dla naszego – seniorów bezpieczeństwa, wykładów – 3 krotnie / Pan Michał Fajbusiewicz – Tauron i 2 spotkania z KMPO w Żorach/.

– uczyliśmy się udzielać I pomocy,

Ponadto słuchacze UTW uczyli się języków angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, realizowali 

swoje pasje /śpiewali i tańczyli/ na zajęciach „Z piosenką na Ty”, podróżowali z „Klubem Podróżnika”, tańczyli taniec towarzyski, zumbę gold, tańce latino solo, taniec liniowy country, ćwiczyli jogę, pilates i rehabilitowali się, a także bawiąc się, trenowali swoją sprawność psychiczną i koncentrację grając w gry logiczne, uprawiali też nordic walking – w sumie 36 godzin zajęć w tygodniu, tj. ponad 7 godzin dziennnie.

I to wszystko w ramach składki członka UTW w Żorach w wysokości – 7 zł /miesiąc, która upoważnia do korzystania ze wszystkich zajęć i część studentów korzysta z kilku zajęć.

Od 1.10 br., tj. od nowego roku akademickiego 2017/2018 składka UTW wynosi 10,00zł/ miesiąc.

Zajęcia odbywały się w siedzibie ŻCOP, a wymagające większej powierzchni z uwagi na dużą ilość osób: joga, taniec country, zumba gold, latino solo i rehabilitacja, odbywały się w dużej sali Klubu „Wisus”.

W Klubie „Wisus” odbywały się też zajęcia nauki obsługi komputerów.

Podziękowaliśmy Pani Hannie Kalisz kierownikowi Klubu „Wisus” i wszystkim pracownikom za wspieranie działalności UTW i jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z Klubem „Wisus”, będzie nadal przyjazna dla dobra seniorów w Żorach.

Poza tym, nasi słuchacze w tygodniu:

śpiewają i uczą się śpiewać w Zespole „Carpe Diem” prowadzonym przez Panią Dagmarę

Świtacz przy MOK w Żorach – 1,5 godz. i z reguły występują na różnych lokalnych uroczystościach. 1.10. ub. roku Zespół „Carpe Diem” zdobył wyróżnienie poparte świetnym tortem na III Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów, a następnie 3.10. ub.roku wspólnie z młodzieżą Zespołu Magic Voice uświetnił uroczystość rozpoczęcia br akademickiego UTW.  Zespół wystąpił też 4 grudnia na rynku w Żorach w czasie Jarmarku Świątecznego, a w bieżącym roku 26 kwietnia Zespół śpiewał dla seniorów i wspólnie z nimi w Domu Senior Wigor i jeszcze raz trzeba podkreślić, że jest to świetne miejsce dla seniorów, którzy z różnych powodów nie mogą być sami i nie powinni – mając taką możliwość, jak ten dom.

realizują się aktorsko w Amatorskim Teatrze Dorosłych „Apteczka” prowadzonym przez

Panią Barbarę Musiałek w klubie ”Rebus”-1,5 godziny w tygodniu i wystawili na scenie Klubu

„Rebus” już 3 – cią sztukę pt. „Żona z urzędu” autorstwa i  reżyserii  Pani Barbary Musiałek w

dniu 28.05.br. Nasi przyjaciele z UTW przyszli licznie na nasz występ i dobrze się bawili, a spektakl został również dobrze przyjęty przez pozostałych widzów głównie rodzin aktorów, żywo zainteresowanych występem swoich babć.

I tutaj też podziękowaliśmy Pani Barbarze Chudek – Kierownikowi i pracownikom Klubu „Rebus” za pomoc w przygotowaniu dekoracji sceny i Panu Ryszardowi Czerwińskiemu za opracowanie akustyczne i akompaniament na gitarze – bo to wszystko stworzyło nasz spektakl.

Część artystyczną rozpoczął Zespół „Pasja” prowadzony przez Panią Marzenę Karpińską – naszą studentkę w ramach zajęć „Z piosenką na TY” wykonaniem 3 piosenek. Brawami podziękowaliśmy za występ Pani Marzenie i naszym studentom, którzy wspólnie z Nią realizują swoje pasje.

Stworzony w ramach zajęć z tańca liniowego country przez Pana Adama Foksa Zespół UTW „Senior Dance”/12 słuchaczek UTW – najbardziej zagorzałych tancerek / ciągle szlifuje swoją formę także poza zajęciami, dzięki uprzejmości Dyrektora ŻCOP Pana Jacka Arasima i stanowi grupę reprezentatywną tańca country naszego UTW. Zespół „Senior Dance” często występuje na różnych okolicznych imprezach, a także na przeglądach i konkursach, gdzie jest nagradzany /1.10.ub. roku na III Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów – zespół wytańczył II miejsce – wyróżnienie i statuetkę i naprawdę byli świetni/. W br zdobyli statuetkę na II przeglądzie artystycznym w Bytomiu. Zespół zaprezentował się na scenie IX Olimpiady Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych – 27. 05.br

w Łazach. Pan Adam organizuje też co miesięczne warsztaty tańca liniowego country w Boryni, na które zjeżdżają się amatorzy tańca ze wszystkich UTW i spoza, a także wyjazdowe warsztaty dla naszych tancerzy i z innych UTW – w ub roku Węgierska Górka /27-28.10. – 67 osób/, a w br. Milówka weekend majowy – gdzie poza tańcem gra się także w gry logiczne.Taniec liniowy country i Pan Adam Foks, który świętuje 1.07.br 3 – lecie swojej szkoły tańca ”DANCE FLOOR KINGS”, stał się przez to najlepszym propagatorem naszego UTW i bardzo Mu za to i tańczącym w zespole naszym studentkom podziękowaliśmy.

         Poza tańcem liniowym country w naszym programie artystycznym zaprezentował się także Zespół UTW „Gold Dance” w tańcu towarzyskim prowadzony przez Panią Agnieszkę Szewczyk. Zajęcia te bardzo się zaktywizowały, ludzie chcą tańczyć, a najwięksi jego fani szlifują swoje umiejętności wiele godzin poza zajęciami. I trzeba przyznać, że na pokazie / 4 pary/ w czasie ostatniego festynu na osiedlu Sikorskiego 10 czerwca br zrobili świetne wrażenie. 2 nasze pary występują na ogólnopolskich turniejach tanecznych organizowanych przez PTT i zdobywają tam medale srebrne i brązowe. Par tańca towarzyskiego jest u nas znacznie więcej i w przyszłości na pewno się zaprezentują.

Pani Agnieszka Szewczyk bardzo wspiera naszych słuchaczy w nauce i podnoszeniu poziomu tańca towarzyskiego i bardzo Jej za to dziękowaliśmy.

Podziękowaliśmy też specjalnie / bo promocji nie wymaga – prowadzi Szkołę Tańca w Żorach/, Pani Joannie Dziedzic, za radość jaką daje słuchaczom UTW prowadząc dla nich zajęcia zumby gold na uniwersytecie. Od listopada ub. roku Pani Joanna uczy nas tańca latino – solo, a najbardziej zagorzałe tancerki utworzyły Zespół UTW „Butterfly”i najpierw  solo, a potem wspólnie z tancerkami zumby gold zaprezentowały się na scenie IX Olimpiady Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych – 27. 05. br w Łazach. Pokaz zumby gold prowadzonej przez Panią Joannę Dziedzic porwał do tańca wszystkich stojących przed sceną zawodników i kibiców. Nasi fani zumby gold towarzyszą też Pani Joannie na różnych pokazach zumby w Żorach i poza, a ponadto uczestniczą w pokazach na cele charytatywne np. w Gliwicach – „Tańczymy z sercem”.

            Razem z „Klubem Podróżnika”, który prowadzi Pan Stanisław Sobiecki, w Parku „Piaskownia” w Żorach – naszym ulubionym miejscu, zakończyliśmy ubiegłoroczny i rozpoczęliśmy bieżący sezon turystyczny, gdzie tym razem zanurzyliśmy nową Marzannę, którą podarowały nam dzieci w Przedszkolu nr 19 na powitaniu wiosny 21.03.br. Nasi słuchacze razem z klubem Globtrotera zaliczyli wycieczki do Ołomuńca /wystawa kwiatów/, Warszawy /3 dniową/, ogrody Kapiasa w Goczałkowicach i Pszczynę, Tatry Słowackie /2 dniowa/. Wybieramy się też do Brna i jaskiń Morawskiego Krasu na 3-dni jeszcze w czerwcu, a we wrześniu grupa 30 osobowa na wczasy do Chorwacji.

Zaliczymy też kilka wycieczek z biurem turystycznym „Hubtour” ze Szczecina /Sycylia, Norwegia, Szkocja, Włochy – Tosknia, Rumunia/ i zakładamy, że będą udane tak samo jak w ub.roku.

            No i mieliśmy spotkania okolicznościowe /andrzejki, opłatkowe, zabawę karnawałową, dzień kobiet, z okazji świąt wielkanocnych/, a piękne graficznie życzenia z tych okazji mogliśmy składać dzięki talentowi i pracy naszej koleżanki Basi Grochal.

Od samego początku UTW w Żorach realizuje swoje zadania dzięki corocznej dotacji z Gminy Miejskiej Żory, której udział w br przekroczy 41 % kosztów podstawowej działalności Uniwersytetu. W tym roku akademickim otrzymaliśmy 33 200 zł dotacji, a dotację Uniwersytet otrzymuje po złożeniu projektu budżetu w ramach corocznego konkursu Prezydenta Miasta na realizację zadań publicznych na rzecz społeczności Żor. Dotacja była niższa od wnioskowanej o 2 800 zł, którą otrzymało „Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej” w ramach realizacji zadań w zakresie polityki społecznej miasta, wspierającej działania na rzecz aktywizacji społecznej osób starszych.

W imieniu wszystkich słuchaczy UTW – Prezes przekazała podziękowania Panu Prezydentowi, Przewodniczącemu Rady Miasta, Pani Beacie Gojny – Kierownikowi Biura Rady Miasta i Pani Bożenie Kőhl-Gudzik – Kierownikowi Zespołu Spraw Społecznych i wszystkim pracownikom Urzędu Miasta Żory za wspieranie działalności naszego UTW. Podziękowała również gorąco Panu Jackowi Świerkockiemu – Doradcy Prezydenta i Przewodniczącemu doraźnej Komisji „Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego” oraz Członka Komisji Budżetu, Skarbu i Finansów Sejmiku Województwa Śląskiego za zaproszenie na Spotkanie Świąteczno – Noworoczne do Koszęcina – siedziby Zespołu „Śląsk”w dniu 8.12.2016 r., dzięki czemu razem z Panią Krystyną Spychalską zwiedziły siedzibę Zespołu „Śląsk”, wysłuchały i śpiewały kolędy z zespołem „Śląsk” i częstowały się daniami świątecznymi.

Gorąco dziękowaliśmy Dyrektorowi MOK w Żorach za serdeczność i wspieranie na co dzień działalności UTW w Żorach, czego wyrazem niezależnie od wspomnianych już działań, jest też organizacja dzisiejszej i poprzednich uroczystości zakończenia i rozpoczęcia roku akademickiego UTW. Podziękowania te były skierowane także do Wszystkich Pracowników MOK, dzięki którym uniwersytet może realizować swoje zadania dla seniorów w Żorach.

            Dziękowaliśmy pracownikom Biura Rachunkowego „Anna” oddział w Żorach za pomoc i poradę we wszystkich trudnych sprawach.

            Szczególne podziękowania przekazaliśmy też Panu Dyrektorowi i pracownikom Biura ŻCOP za dużą pomoc, wyrozumiałość i życzliwość na co dzień dla potrzeb Zarządu UTW w Żorach. Prezes wspomniała też o tragicznej śmierci pracownicy biura ŻCOP Pani Basi Gaweł, na pogrzebie której byliśmy w miniony piątek /16.06.br/ i była to tak strasznie przejmująca uroczystość, że do teraz trudno się pozbierać. Znała osobiście Panią Basię – była świetną kompetentną pracownicą, a ponadto zawsze uśmiechniętą i serdeczną dziewczyną – 31 lat, mama 3-letniej córeczki – pomyślmy o Niej przez chwilę.     Zarząd UTW pracuje w 5 – osobowym składzie ukonstytuowanym na Walnym Zebraniu w 2015 roku i uzupełnionym 21.04.2017 r. tj. Prezes – Helena Karwot; Wiceprezes – Danuta Jendryszczyk  Skarbnik – Regina Trawinska, Sekretarz – Małgorzata Niemiec i Członek Zarządu – Grażyna Zawierucha. Podziękowała koleżankom, które zrezygnowały z pracy w zarządzie tj. Pani Annie Potega i Krystynie Spychalskiej /wiceprezes/ oraz Pani Ludwice Bielak /skarbnik/za współpracę i podkreśliła, że wniosły dużo dobrego dla lepszego funkcjonowania biura UTW, a tym samym uniwersytetu.

Stan naszych słuchaczy na dzień dzisiejszy wynosi 315 osób i po raz pierwszy przekroczył 300 osób.

Mimo dużego wkładu pracy zarządu w funkcjonowanie UTW, nie udało się zrealizować wszystkiego i trzeba dalej pracować. Planujemy powołać Radę Programową i liczymy na dalsze rozszerzenie oferty programowej UTW.

            Następnie otrzymaliśmy piękne kwiaty i życzenia od słuchaczy UTW w Jastrzebiu zdroju, Rybniku i Wodzisławiu, a Poseł na Sejm RP Pan Marian Krząkała przekazał nam piękny list gratulacyjny. Prezydent Miasta Żory Pan Waldemar Socha życzył nam także dalszej owocnej pracy, zdrowia i wspaniałych wakacji.

            Wszystkie działania UTW łączą się z wysiłkiem wielu ludzi i za to chcieliśmy Wszystkim bardzo podziękować.

Niestety tylko część naszych podziękowań i dyplomy miały piękną i niepowtarzalną oprawę graficzną autorstwa naszej koleżanki Basi Grochal, /tak się złożyło i jest nam przykro/, ale treść podziękowań była wyrazem naszych odczuć.

Wręczyliśmy podziękowania:

– Prezydentowi Miasta Żory, Dyrektorowi MOK w Żorach i Pani Barbarze Musiałek – Klub „Rebus”;

– Członkom Zarządu UTW i bardzo aktywnym studentkom UTW, które występowały w części

artystycznej uroczystości.

– Prowadzącym zajęcia na UTW obecnym na uroczystości: Pani Janinie Nowrot – język rosyjski, Pani

Ryszardzie Szpotakowskiej – rehabilitacja; Pani Marzenie Karpińskiej – zajęcia „Z piosenką na ty” +

wolontariat; Pani Agnieszce Szewczyk – taniec towarzyski; – Pani Joannie Dziedzic – Zumba gold i

latino solo; Panu Stanisławowi Sobieckiemu – Klub Podróżnika; Panu Adamowi Foksowi – taniec

liniowy country i gry logiczne.

Wręczyliśmy dyplomy wszystkim zawodnikom UTW startującym na IX olimpiadzie sportowej – Łazy.

Podziękowaliśmy Pani- Barbarze Grochal – autorce projektów graficznych podziękowań i dyplomów,

a także okolicznościowych życzeń UTW, która chce się z nami podzielić swoim talentem wkładając

w to bardzo bużo pracy.

Nasi słuchacze Henryka Świerczyna i Ryszard Wesołowski w imieniu słuchaczy UTW podziękowali Zarządowi UTW za pracę – kwiatami i koszem z kawą.

Następnie zgodnie z programem Pan Tomasz Górecki – Kierownik Działu Promocji i Kulturalnooświatowy w Muzeum Miejskim w Żorach przedstawił w wykładzie pt.„Poznaj świat w Muzeum Miejskim w Żorach” historię i obecne projekty wystawowe Muzeum Miejskiego w Żorach. Wykład był bardzo interesujący i możemy zakładać, że zwiększy zainteresowanie naszych słuchaczy zbiorami i wykładami realizowanymi w muzeum.

W części artystycznej występy zespołów UTW były przeplatane występami dzieci formacji tanecznej „Reaktywacja Żory” przy MOK w Żorach, która 14.06.2017 r. świętowała swoje 5 – lecie. Formacja specjalizuje się w tańcu współczesnym i prowadzona jest instruktorki Ewę Rak i Karolinę Wałach, które pracują zawodowo, a prowadzenie zespołów to realizacja ich pasji. Jest to możliwe dzięki współpracy  z rodzicami dzieci, głównie mamami. Zespoły uczestniczą w różnych konkursach tanecznych w Polsce i za granicą i zajmują czołowe miejsca.Wystąpiły dzieci z grup: Mini Reaktywacja, Mała Reaktywacja i Reaktywacja i pokazały swoją klasę, bo występy były świetne. Podziękowaliśmy dzieciom i opiekunom słodyczami.

Występy zespołów UTW były również na dobrym poziomie i zostały ciepło przyjęte przez zebranych.

Wystąpiły:

– Zespół „Pasja” – .z piosenkami: Portofino – Sława Przybylska;

Dance me to the end of love – Leonard Cohen;    Summertime – Gina T;

– Zespół „Butterfly” – Latino – solo /cha cha i baciata/ – tańczy od stycznia br;

– Zespół „Dance Gold” Taniec towarzyski – Walc angielski, Tango, Qick step, Walc wiedeński

występiły w parach: Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski; Karolina i Ludwik Glanertowie;

Donata Pniewska i Wiktor Bąk.

– Zespół „Senior Dance” –  Taniec liniowy country składanka tańców liniowych country

Zumba Gold mix i cumbia.

Po zakończeniu części artystycznej przekazano słuchaczom krótkie informacje organizacyjne:

– Rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018  – 3.X.br., godzina 17:00 tu na scenie MOK.

– Przerwa wakacyjna dla słuchaczy UTW – 1.07. – 30.09.2015 r.,

z tym, że biuro UTW będzie nieczynne od 16.07. – 31.08.2015 r.

Od 1.09.br będą w biurze UTW dyżury członków Zarządu, aby ułatwić przystąpienie do UTW

  nowym słuchaczom.

Przypomniała o wyjeździe na III Olimpiadę Sprtową YOU WIN – 24.06.2017 r. Rybnik oraz Fieście NGO – 25.06.2017 r. – godzina 14:00 – 18:00 na Os. Księcia Władysława.

Prezes życzyła wszystkim Gościom i Słuchaczom UTW zdrowych i miłych wakacji.

Zaprosiła też wszystkich obecnych na pyszne rogaliki z cukierni „Jagódka” i wodę mineralną.

Spora grupa naszych słuchaczy i gości zakończyła wieczór w Movimento, gdzie przy zabawie wspominaliśmy miniony rok.

Zdjęcia z uroczystości – wykonali: Henia Świerczyna i Ludwik Glanert, którym bardzo dziękujemy.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz