Zakończenie Roku Szkolnego -2016/2017

Zakończenie Roku Szkolnego -2016/2017

w Przedszkolu nr 19 im Juliana Tuwima

w Żorach /Os. Powstańców Śl./

22 czerwiec 2017 r.

 

Na zaproszenie dzieci oraz wychowawcy Pani Lucyny Góreckiej i Dyrektor Przedszkola Pani Renaty Śmietany, mieliśmy prawdziwą przyjemność uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 – 22 czerwca br.

Była piękna pogoda i cała uroczystość odbywała sie na placu przedszkolnym, gdzie dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały swoje sposoby spędzenia wakacji, a pomysły były imponujące i pięknie kolorowo zagrane i zaśpiewane przez dzieci. Dzieci najstarszej grupy otrzymały swiadectwa do I klasy szkoły podstawowej.

Współpraca naszego uniwersytetu z dziećmi Przedszkola nr 19 rozpoczęła się w listopadzie 2015 roku od wykładu dr Pana Ryszarda Kulika pt. „Życie, które nie gaśnie. Na ratunek bioróżnorodności” w ramach realizacji projektu Fundacji Ziemia i Ludzie, pt.„Bioróżnorodność to także MY – Społeczny Obserwator Przyrody”, skierowanego do najmłodszych. Spotkaliśmy się z dużą przychylnością Dyrekcji Przedszkola, a szczególnie wychowawcy Pani Lucyny Góreckiej, która od wielu lat realizuje program ochrony przyrody w żorskich przedszkolach, a nasi ekoanimatorzy Jasiu Łukowski i Rysiu Wesołowski odwiedzają często dzieci w przedszkolu i doskonale się wspólnie bawią. Uczestniczyliśmy już w uroczystym powitaniu wiosny przez dzieci Przedszkola nr 19 w ubiegłym i bieżącym roku, gdzie poza świetną zabawą otrzymujemy od dzieci piękne własnoręcznie wykonane prezenciki, które zdobią biuro UTW. W tym roku otrzymaliśmy także Marzannę, którą zanurzyliśmy w stawie w Parku „Piaskownia” w Żorach z okazji rozpoczęcia bieżącego sezonu turystycznego UTW.

Jest to naprawdę serdeczna współpraca za którą dziękujemy Dyrekcji Przedszkola i będziemy starali się ją kontynuować.

Relacja i zdjęcia – Helena Karwot

 

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz