, , ,

ZAKOPANE – 05 – 12.05.2018 r. Klub „Podróżnika” – UTW w Żorach

ZAKOPANE – 05 – 12.05.2018 r.

Klub „Podróżnika” – UTW w Żorach

Korzystając z oferty przesłanej na adres UTW w Żorach, Klub „Podróżnika” wspólnie z Klubem „Globtrotera” zorganizował wyjazd do Zakopanego w dniach 05 -12.05.2018 r do Domu wczasowego „Moszczeniczanka”.

Pojechało w sumie 49 osób – w większości słuchaczy UTW w Żorach i zajęli cały ośrodek, położony w niewielkiej odległości od centrum Zakopanego na ul. Kościeliskiej. Ośrodek jest malowniczo położony, a z okien pokoi był wspaniały widok na Gubałówkę i Giewont.

Towarzyszyła im wspaniała pogoda, a program na każdy dzień ustalali sami w porozumieniu z kierownictwem Ośrodka. Każdy z uczestników wycieczki mógł wybrać opcję, która mu najbardziej odpowiadała, w zależności od swoich możliwości fizycznych i psychicznych – słowem pełny luz.

Zwiedzili Dolinę Kościeliską, Dolinę Chochołowską i Dolinę Strążyńską.

Byli również w najnowszym i największym w Polsce kąpielisku termalnym w Chochołowie. Część uczestników wycieczki pojechała do Nidzicy i na spływ Dunajcem w Pieniny.

Spędzili także 2 wieczory przy muzyce i przekąskach, a 1 z Kapelą Góralską.

Jednym słowem wyjazd bardzo się udał – dopisało wszystko – pogoda, humory, jedzenie i niektórzy uczestnicy wycieczki już domagali się powtórki w przyszłym roku.

Relacja i zdjęcia: Stanisław Sobiecki

Zarząd UTW w Żorach