Znani podróżnicy opowiedzą o Indiach, zobaczymy pokaz tańca i ubioru sari

Kto lubi porządek i logikę, ten w Indiach zginie. Kto kocha chaos, płynięcie z kolorowym nurtem, ten Indie pokocha. Kto lubi, by świat mu się podporządkował, ten nigdy nie powinien tu przyjeżdżać, a kto kocha odkrywanie, ten nigdy nie będzie chciał stąd wyjechać.

​ B​o Indie to kraj, do którego trzeba się dostroić. Odrzucić nasz sposób myślenia i dać się ponieść. Zapraszamy na pokaz o kraju nieoczywistym! Zapraszamy na spotkanie z szokiem kulturowym i ukrytym pięknem. Na spotkanie z chaosem i spokojem. Z  zapachami, hałasem i wielką miłością do kolorów.

INDIE WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI – pokaz Robba Maciąga na otwarcie ​5​ Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINII o godz. 17.00 w Domu Kultury w Żorach.

Kolejnym punktem programu będzie pokaz tańca i ubioru tradycyjnych ubrań indyjskich, w tym sari, w wykonaniu Zespołu Tańca Indyjskiego NATARANG.

Około 18.40 rozpocznie się pokaz Kasi i Andrzeja Mazurkiewiczów – GANGES – Z BIEGIEM ŚWIĘTEJ RZEKI.

Ganges jest niezwykłą rzeką. Od ilości wody, którą niesie rzeka zależą losy milionów mieszkających nad nią ludzi. Szczególnie ważny jest okres wiosenny gdy topnieją śniegi z górskich lodowców i okres letni gdy nadchodzą opady monsunowe. Ale przede wszystkim Ganges, albo Ganga, uważana jest przez wyznawców hinduizmu za świętą rzekę – boginię. Pielgrzymi z całych Indii przybywają do świętych miejsc położonych nad jej brzegami aby wykąpać się w jej wodach. Wierzą, że taka kąpiel oczyści ich z grzechów. O wschodzie słońca i tuż przed jego zachodem wierni modlą się do rzeki medytując, śpiewając mantry, puszczając na jej wody ofiary w postaci łódeczek z liści, czy dokonując rytualnych ablucji.

 

Po pokazie rozpocznie się niezwykły spektakl Romeo i Julia w Indiach.

W trakcie imprezy pyszne jedzonko indyjskie od Hurry Curry, herbata od Janeczki, jarmarki i wystawa fotograficzna.

GORĄCO ZAPRASZAMY!!!

Więcej informacji www.festiwalopinie.com.pl

Do zobaczenia na Indyjskich Andrzejkach

MALOKA TEAM

indie_1 indie_2 indie_3

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz