Nie znasz, nie otwieraj

Zapraszamy na wykład

„Nie znasz, nie otwieraj”

Dzień dobry,

nieznasznieotwierajW listopadzie w wybranych miastach na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz Małopolsce organizujemy cykl wykładów dla seniorów „Nie znasz, nie otwieraj” prowadzonych przez Pana Michała Fajbusiewicza (znana postać m.in. z programu „997”). Główną ideą programu jest uwrażliwienie ludzi – szczególnie starszych, na to, jak się zachować, by nie paść ofiarą nieuczciwych akwizytorów.  Wykład organizujemy również w Państwa mieście.

 

Data: 29 listopada 2016

Godzina: 10:00

Kino Na Starówce

  1. Kościuszki 3

Poniżej notatka prasowa:

W listopadzie 2016 r. rusza kolejna edycja spotkań w ramach akcji społecznej TAURONA pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj!”.

Projekt skierowany jest do seniorów, którzy w trakcie spotkań będą mogli dowiedzieć się, jak chronić swoją prywatność i nie dać się zwieść oszustom.

Spotkanie w Żorach w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się we wtorek 29 listopada w 2016 r. o godzinie 10:00 w Kinie Na Starówce przy ul. Kościuszki 3. Udział w akcji „Nie znasz, nie otwieraj” jest bezpłatny, zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych tematem.

 

Spotkanie poprowadzi Michał Fajbusiewicz – dziennikarz i felietonista, znany z programów „Magazyn kryminalny 997” oraz „Fajbusiewicz na tropie”. W trakcie wykładu Michał Fajbusiewicz, przedstawi główne zagrożenia, jakie spotykają osoby starsze, opisze najpopularniejsze techniki stosowane przez oszustów oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć bezpieczeństwo w domu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie również trening, który pozwoli uczestnikom rozwinąć asertywną postawę i nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi.

Podczas wykładu omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta. Po zakończeniu spotkania wszyscy seniorzy otrzymają zawierający najistotniejsze informacje „Poradnik bezpiecznego klienta”, a także upominki od organizatora.

Akcja jest kolejnym elementem stałego aktywnego zaangażowania marki TAURON w rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem seniorów i promowania zachowań zwiększających bezpieczeństwo osób starszych w życiu codziennym.

Bardzo zależy nam na przekazaniu informacji o wykładzie jak największej grupie seniorów z Państwa miejscowości. Informację proszę zamieścić również u Państwa na stronie.

W załączniku przesyłam plakat wydarzenia.

Pozdrawiam serdecznie,

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz