Równowaga zasadowo – kwasowa, zdrowy tryb życia oraz prawidłowe odżywianie

Równowaga zasadowo – kwasowa, zdrowy tryb życia

oraz prawidłowe odżywianie – wykład 11 maj 2018 r.

Pani Jagoda Szymańska – /inż. biomedyczny i radiolog/ – reprezentuje program

Instytutu Prewencji Zdrowia Dr. Horaka.

11 maja br nasi słuchacze w nielicznej grupie /15 osób/ wysłuchali bardzo interesującego wykładu Pana Jarosława Szymańskiego reprezentującego wraz z córką Panią Jagodą Szymańską program Instytutu Prewencji Zdrowia Dr. Horaka.

Tematem wykładu był jeden z ważnych problemów, jaki dotyka sporej części ludzi, czyli otyłość człowieka i jej niekorzystny wpływ na zdrowie oraz program umożliwiający ograniczenie wagi.

Podstawą programu jest uzyskanie i utrzymanie równowagi kwasowo – zasadowej człowieka na odpowiednim poziomie / wsk. PH pow. 7,0 /, zmniejszenie udziału tłuszczu, podniesienie masy mięśniowej, a w efekcie obniżenie wagi bez efektu – jojo.

Ten temat był już prezentowany dla naszych słuchaczy w 2014 roku, ale problemy z utrzymaniem wagi u niektórych z nas są ciagle aktualne i stają się coraz trudniejsze do pokonania w naszym wieku.

Wszyscy uczestnicy wykładu zostali przebadani i otrzymali wydruk informacji o wadze, wskaźniku BMI, poziomu tłuszczu całkowitego i wewnętrznego, masy mięśniowej oraz informację o poziomie dobowego zapotrzebowania na kalorie dla zachowania odpowiedniej wagi.

Wykład był bardzo klarowny, przedstawiony w formie prezentacji i zachęcający do spróbowania zastosowania w praktyce.

Kilka zdjęć z wykładu /przepraszamy za jakość/ na stronie utwzory.pl

Zarząd UTW w Żorach