15 – lecie Zawierciańskiego Uniwersytetu III Wieku

15 – lecie Zawierciańskiego Uniwersytetu III Wieku

Uroczyste zakończenie Roku Akademickiego 2021 / 2022

studentów UTW w Zawierciu

Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu – 10.06.2022 r.

Z okazji Jubileuszu 15 – lecia Zawierciańskiego Uniwersytetu III Wieku i uroczystego zakończenie roku akademickiego ZUTW 2021 – 2022, Prezes Pani Maria Grabowska, zaprosiła grupy taneczne UTW w Żorach do zaprezentowania się w części artystycznej uroczystości.

W dodatku koszt naszego dojazdu do Zawiercia sfinansował nam ZUTW.

Prezes UTW w Żorach, przekazała na ręce Prezes, Pani Marii Grabowskiej gratulacje

z okazji Kryształowego Jubileuszu ZUTW dla wszystkich zarządów z całego okresu, podziękowanie za zaproszenie i życzenia dalszej owocnej pracy dla nas seniorów. Zespoły taneczne naszego UTW pojechały więc na piękną uroczystość i pokazały swoje umiejętności. Tańce trwały ponad pół godziny i bardzo się podobały słuchaczom ZUTW.

Wystąpiły:

„Powiew Młodości” – taniec towarzyski prowadzony przez instruktor Klubu „Wisus” P. Martynę Mach – ( dawny zespół UTW w Żorach „Gold Dance”);

„Butterfly” – taniec latino – prowadzony przez naszą od 2012 roku trenerkę zumby gold – P. Joannę Dziedzic, a zespół powstał w 2017 roku;

„Ladies Banditos” taniec liniowy country – prowadzony woluntarystycznie przez instruktor P. Elżbietę Malcharek – (dawny – 2014 rok, zespół UTW ” Senior Dance”).

Zespoły zaprezentowały 7 układów tanecznych, a na zakończenie wspólnie pokazały się na scenie w czerwono – zielonych strojach i pięknie podsumowały swój występ.

Możemy być bardzo dumni z umiejętności tanecznych naszych zespołów.

Trzeba też podkreślić, że członkowie zespołów ponoszą we własnym zakresie koszty instruktorów, strojów i wszystkie pozostałe opłaty, dojazdy i inne.

Mieliśmy możliwość poznać dokonania Zawierciańskiego Uniwersytetu III Wieku, Hymn ZUTW, występ Chóru, krótki film o historii ZUTW, a na zakończenie poczęstowano Nas własnoręcznie przygotowanymi specjałami przez Grupę kulinarną ZUTW pod przewodnictwem ponad 80 letniej słuchaczki i były to naprawdę kreacje kulinarne – pięknie podane i równie smaczne.

Był to bardzo udany wyjazd i gorąco dziękujemy słuchczom i Pani Prezes Marii Grabowskiej za zaproszenie i gościnę.

Na stronie UTW w Zawierciu i na YOU TUBIE można obejrzeć migawki z uroczystości.

Dziękujemy za zdjęcia, które prezentujemy Karolince Glanert i Marysi Matysiak .

Relacja: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach