,

28 Finał WOŚP – 12 styczeń 2020 rok

28 Finał WOŚP – 12 styczeń 2020 rok

„Dla dzięcięcej medycyny zabiegowej”

( celem zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych

 w dziecięcej medycynie zabiegowej ).

W 28 Finale WOŚP w gronie wielotysięcznej rzeszy wolontariuszy w Polsce i na całym świecie znaleźli się też wolontariusze – słuchacze UTW i jak się okazało zebrali znaczną  kwotę, bo 11 750,51 zł.

Przypominamy jeszcze raz naszych wolontariuszy i jaką kwotę udało Im się zebrać do puszek:

 1. Rimma Sobolewska                                          2 727,89 zł;
 2. Barbara Frątczak                                               2 272,60 zł;
 3.   Zofia Molong                                                     1 070,71 zł;
 4. Krystyna Kawa                                                     708,38 zł;
 5. Danuta Jendryszczyk                                         595,89 zł;
 6. Helena Karwot                                                      456,81 zł;
 7. Grażyna Zawierucha                                           773,28 zł;

            i rodzina Grażyny Zawieruchy:

 1. Mateusz Zborowski (wnuk)                          2 055,55 zł;
 2. Monika Zborowska (córka)                                420,69 zł;
 3. Przemysław Zborowski (zięć)    668,71 zł;

Razem        11 750,51 zł.

Bardzo gratulujemy Rimmie wysokiej kwoty pieniędzy zebranej do puszki najwyższej wśród zebranej dotychczas przez naszych wolontariuszy. Gratulujemy Wszystkim naszym wolontariuszom /niezależnie od wyników/, zebranych w różnych miejscach Żor kwot do puszek, które jak zawsze zależą też od miejsca kwestowania. Bardzo dziękujemy Państwu Zborowskim – rodzinie naszej koleżanki Grażyny Zawieruchy za duże zaangażowanie w zbiórce i gratulujemy Mateuszowi bardzo wysokiej kwoty zebranej do puszki. Na szczególne podziękowanie zasługuje Pan Przemysław Zborowski – zięć Grażynki, który poza zbieraniem do puszki, woził całą rodzinę na miejsca zbiórek.

Dziękujemy bardzo Panu Zbigniewowi Krówce – Szefowi Sztabu WOŚP w Żorach oraz wolonatariuszkom, które bezpośrednio opiekowały się zespołami UTW: Monice Dąbroś, Aleksandrze Piechaczek i Agnieszce Sołtysiak oraz wszystkim zaangażowanym w akcję WOŚP wolontariuszom MOK, dzięki czemu mogliśmy poczuć atmosferę i radość z przynależności do ogromnej rzeszy uśmiechniętych ludzi, którzy chcą pomagać innym.

Każdy z wolontariuszy otrzymał potwierdzenie zebranej kwoty na specjalnym druku z listem Jurka Owsiaka, a treść listu jest następująca:

Wielkie dzięki!                                                    12 stycznia 2020

 1. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy zagrał dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Chcemy kupić sprzęt medyczny głównie dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogólnej i kardiochirurgii dziecięcej.

Dzięki Twojemu zaangażowaniu – już dzisiaj wiemy, że po raz kolejny będziemy mogli zrealizować nasze bardzo ambitne plany. Dziękujemy za kolejny rok wspaniałego, wspólnego tworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Jesteś częścią bardzo pozytywnego świata, który stworzyliśmy pomagając sobie wzajemnie.

Dbaj o to i zawsze noś w sercu miłość i tolerancję. Dziekujemy!

Sie ma Jurek Owsiak i przyjaciele

Nasi wolontariusze sympatycznie wspominają uczestnictwo w 28 Finale WOŚP i możemy mieć nadzieję, że w przyszłym roku nasi słuchacze również podejmą się tej zaszczytnej roli.

2 nasze słuchaczki Henia Świerczyna i Bożena Bosek dodatkowo wsparły WOŚP prezentując się na scenie MOK w tańcu Flamenco w czasie 28 Finału WOŚP.

            Od kilku lat nasi słuchacze wspierają też organizowane przez Fundację „Biegamy z Sercem” w Gliwicach akcje charytatywne, w tym IX Gliwicki Bieg Orkiestrowy w dniu 28 Finału WOŚP – 12.01.2020 r. Kilka naszych słuchaczek w pięknych strojach / Gosia Niemiec, Karolina Glanert, Basia Krobisz, Marysia Matysiak / przeszły trasę około 5 km z kijkami, a nasz Jasiu Bednarek przebiegł dystans 10 km.

Opłata za udział w imprezie wynosiła 50 zł/osobę, a więc taki był minimalny wkład naszych wolontariuszy, nie licząc kosztów dojazdu. Łącznie Fundacja „Biegamy z Sercem” z całej imprezy, przekazała na konto WOŚP  –  101.146,25 zł. Gratulujemy naszym słuchaczom wytrwałości we wspieraniu akcji charytatywnych Fundacji „Biegamy z Sercem” w Gliwicach. Zachęcamy do oglądnięcia FILMIKU i FOTORELACJI na załączonym linku: > https://biegamyzsercem.pl/organizujemy/rok-2020/12-01-ix-bieg-orkiestrowy.html

            Korzystając z okazji Pan Artur Szcześniak – Prezes Fundacji „Biegamy z Sercem” zachęca Państwa do przekazania 1% podatku na fundację – KRS 0000470903, który w całości zostanie przeznaczony na leczenie ciężko chorych dzieci – jak w poprzednich latach! Szczegóły rozliczeń naszego 1% znajdują się tu > https://biegamyzsercem.pl/10-aktualnosci/111-opp1.html

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie bezpośrednie lub pośrednie WOŚP,

która gra dla nas Wszystkich.

Zdjęcia naszych wolontariuszy ze zbiórki w Żorach i biegu w Gliwicach -strona utwzory.pl

Relacja: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach