Dzień Kobiet 2016 – relacja

Dokładnie w dniu 8 marca br studentki UTW spotkały się, aby uczcić swoje święto – Dzień Kobiet, w którym udział wzięli także studenci UTW, bo lepiej jest świętować wspólnie.

Przy pięknie kolorowo zastawionych stołach w sali 103 budynku ŻCOP spotkało się więc 56 osób.

Po krótkim powitaniu zebranych przez Prezes UTW i przypomnieniu najpilniejszych spraw:

– Olimpiada Sportowa Łazy – zapisy do konkurencji w Biurze UTW,

– Marsz Nordic – Walking studentów UTW,

– Walne Zebranie Członków UTW – 2 – ga dekada kwietnia br.,

– Spotkanie słuchaczy UTW zainteresowanych nasadzeniem w swoich ogródkach i na działkach rdzennych roślin, kwiatów, którymi chętnie się podzieli nasza koleżanka Krystyna Spychalska /Skarbnik UTW/ w ramach wiosennych porządków na działce.

Akcja ta wiąże się z realizowanym przez UTW projektem Fundacji Ziemia i Ludzie – „Bioróżnorodność to także   My – Społeczny obserwator przyrody”, a z realizacji którego sprawozdanie musimy złożyć do 15.03.br. Dotychczasowe nasze działania skoncentrowały się na spotkaniach z dziećmi przedszkoli nr 22, 23 i 19, gdzie nasi koledzy – ekoanimatorzy Jasiu Łukowski i Rysiu Wesołowski opowiadali i bawili się z przedszkolakami na tematy związane z naturą. Nawiązaliśmy kontakty z przedszkolami dzięki tej akcji, ale dobrze byłoby pokazać także nasze – słuchaczy UTW zaangażowanie i stąd ten pomysł podsunięty na wykładzie w listopadzie ub. roku przez dr. R. Kulika, – organizacja spotkania słuchaczy UTW z okazji Świąt Wielkanocnych. oraz podziękowaniu Wszystkim, którzy przygotowali dzisiejsze spotkanie, tj: Pani Marii Kempińskiej, Renacie Wesołej, Ilonie Ploch, Karolinie Glanert oraz Panu Ludwikowi Glanert, Janowi Bednarkowi i Zbyszkowi Pabichowi, a także członkom Zarządu – sobie i Grażynie Zawierucha, rozpoczęliśmy świętowanie. W imieniu wszystkich panów Stasiu Sobiecki wręczył Pani prezes piękne kwiaty – dla Wszystkich Pań.

Zespół „Pasja” prowadzony przez Panią Marzenę Karpińską w ramach zajęć „Z piosenką na Ty”, zachęcił nas do zabawy piosenką „Będzie wesoło”, a prowadzenie zabawy przejął nasz niezawodny wodzirej Pan Stasiu Sobiecki. Przygotował On także konkurs dla par małżeńskich, polegający na wyplątaniu się z „węzła”, którego nie udało się rozwiązać żadnej z 2 par biorących udział w konkursie, co potwierdziło trwałość węzłów małżeńskich. Zaśpiewał nam także kilka piosenek przy akompaniamencie gitary nasz nowy kolega Pan Edward Wierzbowski. Potem wszyscy się bawili przy znanych przebojach i tak w miłej atmosferze upłynął nam czas do godziny 20:00.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za miłą i serdeczną atmosferę.

Na stronie internetowej UTW załączamy kilka zdjęć ze spotkania – autorstwa Ani Potęga i Ryśka Wesołowskiego, którym bardzo dziękujemy.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz