, ,

FINAŁOWE  GRAND  PRIX  SENIORÓW – ZŁOTY  PLASTER  MIODU KLUCZBORK, 23.11.2019 r.

FINAŁOWE  GRAND  PRIX  SENIORÓW – ZŁOTY  PLASTER  MIODU

KLUCZBORK, 23.11.2019 r.

Tancerze z całej Polski zaprezentowali się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku w Turnieju: Finałowe Grand Prix Seniorów – Złoty Plaster Miodu.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Osób Uzdolnionych Artystycznie „TALENT” w Kluczborku.

Zespół tańca towarzyskiego „Gold Dance UTW Żory” reprezentowały pary taneczne klasy F: Glanert Ludwik i Glanert Karolina oraz Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata. Pary zmierzyły się w kategorii standard z tancerzami klasy F: Rusiecki Krzysztof, Wiekiera Monika   KICK – Kielce (I miejsce), Szajkowski Jan, Szajkowska Helena  GRACJA – Zielona Góra (IV miejsce). W kategorii latino z parą taneczną: Szajkowski Jan i Szajkowska Helena.

Organizator przewidział nagrody: Puchary dla zwycięskich par, medale  za pierwsze trzy miejsca i dyplomy dla par finałowych.

Kierownikiem turnieju był Pan Jarosław Marzec a przepiękną muzykę zapewnił Pan Jarosław Michałek z Krakowa.

Klasyfikacja naszych par tanecznych:

Senior III (55+, 50+) – F Senior III – F Standard 3 tańce, II miejsce – Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata – srebrny medal, III miejsce – Glanert Ludwik i Glanert Karolina – brązowy medal.

Senior III (55+, 50+) – F Senior III – F Latino 4 tańce, I miejsce – Glanert Ludwik i Glanert Karolina – Puchar i złoty medal, II miejsce – Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata – srebrny medal.

Po zakończeniu prezentacji tańca standard i latino para taneczna Glanert Ludwik i Karolina  miała przyjemność udzielenia wywiadu na temat krzewienia kultury tanecznej wśród seniorów, swojej przygody tanecznej i zachęcania innych do aktywniejszego sposobu życia.

Dziękujemy serdecznie naszym koleżankom: Basi, Reni i Ewie za skuteczny doping i upamiętnienie wydarzenia zdjęciami.

Jak zwykle w sposób szczególny dziękujemy Żorskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych i Klubowi „Wisus” za możliwość przeprowadzenia treningów tanecznych, Gminie Miejskiej Żory za współfinansowanie naszego Uniwersytetu oraz Pani Agnieszce Szewczyk za wprowadzenie nas w środowisko taneczne i wiarę w nasze możliwości. Dziękujemy słuchaczom i zarządowi naszego uniwersytetu za umożliwienie uczestnictwa w turniejach tanecznych organizowanych przez PTT. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach od 2017 roku jest członkiem wspierającym Polskie Towarzystwo Taneczne..

Zdjęcia i relacja Małgorzata Niemiec

Zarząd UTW w Żorach