Happening „ZIELONO MI”

Happening „ZIELONO MI”

Park „Piaskownia” – Żory – 08 maj 2018 r.

Fundacja FOLWARK POD LIPAMI i MOK w Żorach.

8 maja br niewielka grupa słuchaczy UTW /12 osób/ uczestniczyła w happeningu pt „Zielono mi” zorganizowanym w Parku „Piaskownia” – przez Fundację FOLWARK POD LIPAMI we współpracy z MOK w Żorach w ramach Lokalnych Inicjatyw w Kulturze Żory 2018.

Happening miał pokazać mieszkańcom Żor jak żyje las, co odczuwają drzewa, jak się porozumiewają między sobą, jak oddziaływują na człowieka. Głównym celem spotkania było zaangażowanie wszystkich uczestników od najmłodszych do najstarszych.

Z uwagi na zajęcia naszych słuchaczy na uniwersytecie, tylko niewielka ilość mogła uczestniczyć w spotkaniu, ale uczestnicy spotkania byli zadowoleni. Otrzymaliśmy także bardzo ciekawą broszurkę – „Eko nawigator „o faunie, florze i ekologii. Zasadziliśmy też podobnie jak w ub. roku drzewo JARZĄB SZEWDZKI.

Park „Piaskownia” to ulubione miejsce spotkań słuchaczy UTWw Żorach i cieszy nas każda inicjatywa związana z tym miejscem.

Dla przypomnienia, we wrześniu ub. roku zasadziliśmy w Parku „Cegielnia ” w ramach akcji „Drzewa łączą pokolenia” zorganizowanej przez Fundację Folwark Pod Lipami drzewo JARZĄB SZEWDZKI, który ma się dobrze i możemy go oglądać – spacerując alejkami parku, jak rośnie razem z innymi drzewami –

Za zdjęcia z imprezy /utwzory.pl/ dziękujemy Heni Świerczynie.

Zarząd UTW w Żorach