„Idealny Mąż” Teatr Amatorski Osób Dorosłych „Apteczka” – Klub „Rebus”

Idealny Mąż

Teatr Amatorski Osób DorosłychApteczka” – Klub „Rebus”.

Dzienny Dom Senior – Wigor

Żory, ul Kłokocimska 78 a

/w części budynku Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego/ – przy Basenie.

18.11.br Teatr Amatorski Osób Dorosłych „Apteczka, prowadzony w Klubie „Rebus”przez Panią Barbarę Musiałek, miał przyjemność spotkać się z mieszkańcami Dziennego Domu Seniora – Wigor – oddanego do dyspozycji seniorów w grudniu 2015 r.

Zaprezentowaliśmy po raz kolejny /4/ sztukę pt Idealny Mąż”napisaną i wyreżyserowaną przez Panią Barbarę Musiałek.

Od samego początku TeatrApteczkatworzą seniorzy, obecnie to prawie wszyscy słuchacze naszego UTW + Pan Henryk Wojtczuk i gościnnie Pani Nikola Kotecka z uwagi na to, że senior tak całkiem w nastolatkę zmienić się nie może, a oprawę muzyczną jak zawsze zapewnił Pan Ryszard Czerwiński. Towarzyszyła nam też Pani Barbara Chudek – kierownik Klubu „Rebus”, która bardzo nam kibicuje.

Myślimy, ze spektakl podobał się mieszkańcom i kierownictwu Domu Senior – Wigor, a my zostaliśmy obdarowani bałwankami wykonanymi przez mieszkańców domu i swiątecznymi ciasteczkami. Zostaliśmy też zaproszeni na słodki poczęstunek przy wspólnym stole razem z mieszkańcami, a także mogliśmy zwiedzić ten ośrodek.

Ośrodek jest prowadzony przez ZAZ – Zakład Aktywności Zawodowej w Żorach /prowadzi też Bar „Krówka”/, a kierownkiem jest Pani Elżbieta Fabian.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wyposażenia i wystroju ośrodka – wykonanego przez mieszkańców domu w ramach codziennych terapeutycznych zajęć. Mieszkańcy ośrodka są bardzo zadowoleni z pobytu i dziwne jest to, że są tam ciągle wolne miejsca / obecnie 9/, bo miesięczny koszt pobytu to około 800 zł.

Spędziliśmy naprawdę miło czas, a nasz kolega Henryk Wojtczuk uwiecznił to na zdjęciach, które prezentujemy. Wydaje się, że warto jest zainteresować się ośrodkiem i przekazać komuś, kto w naszym otoczeniu potrzebuje pomocy. Więcej informacji o Domu Senior – Wigor na stronach: www.mops.zory.pl, www.mops.zory.bip.net.pl , www.bip.zory.pl, a także pod numerami telefonów: 32 43-43-713, 32 43-42-412, 691-465-222.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz