,

IX Turniej o Puchar prof. Mariana Wieczystego w Nowym Targu

IX Turniej o Puchar prof. Mariana Wieczystego w kategoriach Senior i Hobby, Nowy Targ – 20.01.2018 r.

W pięknej, zimowej scenerii odbyło się tradycyjne spotkanie par seniorów i hobby w Nowym Targu. Po raz dziewiąty hala Klubu Gorce rozbrzmiała muzyką taneczną, a licznie zgromadzona publiczność śpiewem uzupełniła rozedrganą atmosferę turnieju. 40 par z całej Polski uczciło pamięć profesora Mariana Wieczystego i pochyliło się nad jego dorobkiem. Jak podkreśla Leszek Kusiak ze szkoły tańca HART z Nowego Targu, główny organizator turnieju, turniej im. Prof. M. Wieczystego tym różni się od pozostałych, że nie chodzi o rywalizację i miejsca, ale o dobrą zabawę. Bo taniec ma przynosić radość i emocje, a nie medale i puchary. Nowotarski turniej ma szczęście do prowadzących, bo mistrz tańca i konferansjerki Grzegorz Gargula potrafi nie tylko ciekawie opowiadać o tańcu, ale i wciągać publiczność do zabawy i pierwszych kroków na parkiecie.

Zmaganiom tanecznym przyglądał się m.in. wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek. Burmistrz Grzegorz Watycha i starosta powiatu Krzysztof Faber sprawowali honorowy patronat nad turniejem. Sponsorem strategicznym turnieju był Kegel Błażusiak, a organizatorami miasto Nowy Targ i szkoła tańca HART.

W tegorocznym turnieju zespół tańca towarzyskiego „Gold Dance UTW Żory” reprezentowały pary taneczne: Glanert Ludwik, Glanert Karolina i Wesołowski Ryszard, Niemiec Małgorzata oraz debiutujący w turnieju Bąk Wiktor i Donata Pniewska. Zajęcia taneczne z dużym zaangażowaniem prowadzi nasza ulubiona instruktorka Pani Agnieszka Szewczyk. Organizator w tym roku okazał się wyjątkowo hojny fundując puchary we wszystkich kategoriach tanecznych (po raz pierwszy w kategorii (Hobby) Start, kategorii, w której mogą zaprezentować swoje umiejętności taneczne seniorzy niezrzeszeni w żadnych organizacjach tanecznych). Pamiątkowe medale, puchary i bony (nagrody) pieniężne wręczali Państwo Maria Nowak i Andrzej Golonka. Otrzymaliśmy również dyplomy okolicznościowe.

W kategorii Senior III (Hobby) Start w Standardzie zaprezentowały się dwie pary: Bąk Wiktor, Pniewska Donata (Gold Dance UTW Żory) i Mikołajczak Zbigniew, Mikołajczak Aldona (klasa F, Finezja-Poznań); w Latino zaprezentowała się jedna para: Bąk Wiktor, Pniewska Donata.

W kategorii Senior III – E w Standardzie zaprezentowało się 5 par: Polesiuk Witold, Polesiuk Magdalena (klasa E, CORDEX – Wałbrzych); Kusiak Leszek, Siepak Barbara (klasa E, Hart – Nowy Targ); Mikołajczak Zbigniew, Mikołajczak Aldona (klasa F, Finezja Poznań), Wesołowski Ryszard, Niemiec Małgorzata (klasa F, Gold Dance UTW Żory), Glanert Ludwik, Glanert Karolina (klasa F, Gold Dance UTW Żory); w Latino zaprezentowały się dwie pary: Glanert Ludwik, Glanert Karolina i Wesołowski Ryszard, Małgorzata Niemiec. Pomimo, że w Standardzie tańczyliśmy z tancerzami klasy E (wyższej od klasy, którą posiadają tancerze naszego uniwersytetu), staraliśmy się pokazać z jak najlepszej strony, prezentując nasz taniec z wdziękiem i humorem.

Klasyfikacja par tanecznych naszego uniwersytetu:

Senior III (55+, 50+) – (Hobby) Start, Standard 4 tańce (walc angielski, tango, walc wiedeński i quicstep) srebrny medal – Bąk Wiktor i Pniewska Donata

Senior III (55+, 50+) – (Hobby) Start, Latino 4 tańce (samba, cha cha, rumba, jife) złoty medal i IX Puchar im. Prof. M. Wieczystego dla Senior i Hobby za I miejsce – Bąk Wiktor i Pniewska Donata

IX Puchar im. Prof. M. Wieczystego dla Senior i Hobby za I miejsce Senior III (Hobby) Start, Kombinacja (łączna ocena 8 zaprezentowanych tańców: standard i latino) – Bąk Wiktor i Pniewska Donata

Senior III (55+, 50+) – E Senior III – E Standard 4 tańce, IV miejsce – Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata, V miejsce – Glanert Ludwik i Glanert Karolina (trzy pierwsze miejsca w ww. prezentacji par)

Senior III (55+, 50+) – E Senior III – E Latino 4 tańce, złoty medal i IX Puchar im. Prof. M. Wieczystego dla Senior i Hobby za I miejsce – Glanert Ludwik i Glanert Karolina, srebrny medal – Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata.

IX Puchar im. Prof. M. Wieczystego dla Senior i Hobby za I miejsce Senior III kl. E, Kombinacja (łączna ocena 8 zaprezentowanych tańców: standard i latino) – Wesołowski Ryszard i Niemiec Małgorzata.

Trzy pary taneczne reprezentujące nasz Uniwersytet z radością i satysfakcją zatańczyły przed rozpoczęciem Uroczystej Gali – Poloneza. Taniec, który wyjątkowo łączy w sobie zarówno powab, urok jak też powagę i czar. Podczas prezentacji poszczególnych klubów tanecznych Pan Grzegorz Gargula podkreślił, że jesteśmy grupą taneczną reprezentującą Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach i uczymy się tańca w ramach zajęć uniwersytetu. Po zakończonej prezentacji zaprosił wszystkie pary do walca wiedeńskiego co wzbudziło zachwyt zgromadzonej publiczności.

Jak zwykle w sposób szczególny dziękujemy Żorskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych i klubowi „Wisus” za możliwość przeprowadzenia treningów tanecznych, Gminie Miejskiej Żory za współfinansowanie naszego Uniwersytetu oraz Pani Agnieszce Szewczyk za wprowadzenie nas w środowisko taneczne i wiarę w nasze możliwości. Dziękujemy Słuchaczom naszego uniwersytetu, Zarządowi i naszej Prezes Helenie Karwot za życzliwość i wyrażenie zgody na ponoszenie kosztów członka wspierającego Polskie Towarzystwo Taneczne.

24.01.br. na zajęciach grupy tanecznej UTW w gronie instruktor Agnieszki Szewczyk, tancerzy (z wyjątkiem Ryśka Wesołowskiego, który się rozchorował), Henii Świerczyna, (która dokumentuje wszystkie ważniejsze wydarzenia na naszym uniwersytecie a w chwili obecnej bierze udział w Plebiscycie zorganizowanym przez Dziennik Zachodni – Tygodnik Żory „Osobowość Roku 2017”) i Janka Bednarka, przy smacznym torcie upieczonym przez Karolinkę Glanert świętowaliśmy i wspominaliśmy wydarzenia jakie miały miejsce podczas IX Pucharu im. Prof. M. Wieczystego w kategoriach Senior i Hobby w Nowym Targu.

Dziękujemy sympatycznemu Panu Zbigniewowi Krauzowiczowi, który pocztą e-mailową udostępnił nam dobrej jakości zdjęcia, zachęcamy do zobaczenia strony internetowej – Galeria Zbigniewa Krauzowicza z Nowego Targu. Zaprezentowaliśmy też kilka zdjęć wykonanych przez Pana Michała Adamowskiego i Henię Świerczyna.

Relacja Niemiec Małgorzata

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz