,

Oszustwa „na wnuczka”- badania- prośba o wypełnienie ankiety, kwestionariusza

Szanowni Państwo,

 nazywam się Błażej Jewartowski, jestem funkcjonariuszem Policji i jednocześnie doktorantem w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

 Piszę pracę doktorską pt. „Bezpieczeństwo osób starszych w kontekście oszustw dokonywanych przez osoby podające się za członka rodziny lub funkcjonariusza” pod kierunkiem naukowym dra hab. inż. Jerzego Kosińskiego, prof. AMW i prowadzę badania na temat oszustw dokonywanych z wykorzystaniem metod tzw. „na wnuczka”,  „na policjanta”.

 W związku z powyższym, bardzo proszę o rozpropagowanie wśród członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku linku do kwestionariusza ankiety i wypełnienie jej zdalnie.

 Wyniki badań będą istotną wskazówką dla zaproponowania ewentualnych zmian zarówno w przeciwdziałaniu, jak i zwalczaniu przedmiotowej przestępczości.

 Poniżej podaję aktywny link do ankiety, w której trzeba zaznaczyć odpowiedź, ewentualnie wpisać kilka zdań. Wystarczy kliknąć w link – otworzy się strona z ankietą. Następnie – po wypełnieniu – nacisnąć „wyślij”.

 Link:

https://www.interankiety.pl/i/EaMYy0Qa

 Badanie to realizowane jest wyłącznie w celach naukowych, a jego wyniki zostaną przedstawione w sposób zbiorowy w formie rozprawy doktorskiej.

 Z góry dziękuję za poświęcony czas.

 Błażej Jewartowski

 Zakład Badań nad Przestępczością i Terroryzmem

Instytut Nauk o Bezpieczeństwie

Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Tel. 89-621-5297

Tel. MSWiA 733-5297