, ,

Podkarpacki Festiwal Tańca AKSEL-RESOVIA 2019, Rzeszów 2.06.2019 r.

Podkarpacki Festiwal Tańca AKSEL-RESOVIA 2019, Rzeszów 2.06.2019 r.

1 i 2 czerwca 2019 r. na hali Podpromie w Rzeszowie odbył się Podkarpacki Festiwal Tańca AKSEL-RESOVIA 2019, Grand Prix Polski PTT oraz Jubileusz 25-lecia Szkoły Tańca Sportowego AKSEL. Tańczono aż w 60 konkurencjach we wszystkich kategoriach wiekowych, od najmłodszych po seniorów.

Oprócz rywalizacji turniejowej ważnym punktem wydarzeń były obchody jubileuszowe 25-lecie STS AKSEL. Zaprezentowano piękne, urodzinowe pokazy, zarówno debiutantów jak i tancerzy zaawansowanych. W szczególny sposób wyróżniono Panią Annę Niedzielską – założyciela i dyrektora Szkoły AKSEL a także trenera i choreografa.

Wydarzenie odbywało się pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Starosty Rzeszowskiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Organizatorem turnieju była Szkoła Tańca Sportowego „AKSEL”.

Zespół tańca towarzyskiego „Gold Dance UTW Żory” reprezentowała para taneczna klasy F: Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski. Para zmierzyła się z tancerzami klasy F: z Rzeszowa: Kyc Anna i Andrzej, Janiszewski Bożena i Jacek, Różański Joanna i Romuald, z Tarnowa: Michałek Elżbieta i Andrzej, Halina Głowacka i Wojciech Pytlik, z Jasła – Mrozek Alina i Marek oraz z Dąbrowy Górniczej – Bożena Bąkowska i Mirosław Paruzel  ( w sumie 8 par tanecznych).

Organizator przewidział dla wszystkich uczestników AKSEL-RESOVIA-2019 dyplomy oraz pyszne lody, dla laureatów (I, II i III) w zależności od kategorii, klasy i miejsca: puchary lub medale, upominki. Pary Senior III kl. F otrzymały również upominki a Panie piękne, czerwone róże. Atmosfera turnieju była bardzo uroczysta. Oprawę muzyczną, nagłośnienie i przepiękną scenografię zapewniło Studio 81 Marcina Klekotko.

Klasyfikacja naszej pary tanecznej – Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski:

Senior III (50+, 55+) – Senior III – F Standard 3 tańce, IV miejsce (8 par tanecznych),

Senior III (50+, 55+) – Senior III – F Latino 3 tańce, V miejsce (8 par tanecznych).

Jak zwykle w sposób szczególny dziękujemy Żorskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych i Klubowi „Wisus” za możliwość przeprowadzenia treningów tanecznych, Gminie Miejskiej Żory za współfinansowanie naszego Uniwersytetu oraz Pani Agnieszce Szewczyk za wprowadzenie nas w środowisko taneczne i wiarę w nasze możliwości. Dziękujemy słuchaczom i zarządowi naszego uniwersytetu za umożliwienie uczestnictwa w turniejach tanecznych organizowanych przez PTT. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach od 2016 roku jest członkiem wspierającym Polskie Towarzystwo Taneczne. 

Udostępnione zdjęcia: IntroArt, agencja fotograficzno-reklamowa w Rzeszowie, Paruzel Mirosław i Bąkowska Bożena z Dąbrowy Górniczej, którzy zadebiutowali na turnieju tańca towarzyskiego w grupie tancerzy klasy F.

Relacja Niemiec Małgorzata