,

Pożegnanie Jadwigi Wilk

Jadwiga Wilk

Pożegnanie w dniu 15.07.2016 r.

W ubiegły piątek tj. 15 lipca br. pożegnaliśmy naszą koleżankę Jadzię Wilk.

Pogrzeb odbył się w Świerklanach, a uczestniczyła w nim liczna grupa słuchaczy naszego uniwersytetu – co najmniej 20 osób.

Złożyliśmy wiązankę kwiatów na grobie Jadzi w imieniu słuchaczy UTW w Żorach, Zespołu „Carpe Diem” i Amatorskiego Teatru Osób Dorosłych „Apteczka”,

a także zapaliliśmy znicz.

W imieniu rodziny, serdeczne podziękowania za tak liczny udział w ostatniej drodze życia Jadzi, przekazała nam – nasza koleżanka Danusia Kapa.

Jeszcze kilka słów o Jadzi Wilk.

Jadzia była członkiem założycielem naszego Uniwersytetu, a Jej obecność datuje się od 2008 roku – na pierwszych spotkaniach organizacyjnych dotyczących powstania UTW w Żorach.

Od samego początku /2010 rok/ była członkiem Zespołu wokalnego „Carpe Diem”, prowadzonego przez Panią Dagmarę Świtacz przy MOK w Żorach i występowała z zespołem na różnych imprezach. W ub. roku na spektaklu pt. „Stacyjka Wspomnień” wystawionym przez zespół „Carpe Diem” na scenie MOK w Żorach 25.03.2015 r. zagrała świetnie rolę podróżującej damy w przepięknej kreacji i wspaniałym kapeluszu.

W 2010 roku rozpoczęły się też spotkania w ramach Teatru Amatorskiego Osób Dorosłych „Apteczka” prowadzonego przez Panią Barbarę Musiałek przy Klubie „Rebus” w Żorach i Jadzia od samego początku /jak wspomina Stasia Skrzypiec/, stała się aktywną uczestniczką tych spotkań i organizowanych prezentacji poezji w Klubie „Rebus” i poza.

Również od samego początku, tj 2011 roku była członkiem Zespołu „Z piosenką na Ty” – obecnie „Pasja” na UTW w Żorach i występowała z zespołem na różnych imprezach.

Uczestniczyła bardzo aktywnie w zajęciach ruchowych na uniwersytecie /rehabilitacja, zumba/, a także w spotkaniach Klubu Podróżnika i wykładach.

Chętnie uczestniczyła w spotkaniach Klubu Globtrotera, a także w naszych towarzyskich spotkaniach poza UTW i wycieczkach.

Była zawsze elegancka – w każdym szczególe, lubiła się bawić, a na zabawie karnawałowej UTW połączonej z konkursem na najciekawszy strój karnawałowy w ub. roku /04.02.2015 r./, zwyciężyła bezapelacyjnie w stroju tureckiej księżniczki.

Poniżej kilka zdjęć z udziałem Jadzi z I kwartału 2015 roku.

Zawsze pozostaniesz w naszej pamięci, Jadziu!

Słuchacze i Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz