,

Rozpoczęcie sezonu turystycznego 2018 słuchaczy UTW w Żorach

Rozpoczęcie sezonu turystycznego słuchaczy UTW w Żorach

Śmieszek” – 24.03.2018 r.

Krótko po kalendarzowym „POCZĄTKU WIOSNY”, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach rozpoczęli sezon turystyczny 2018 r. tym razem na terenie stawu „Śmieszek”, gdyż nasze stałe miejsce Park „Piaskownia” było w dniu 24.03.br zajęte.

Spotkanie rozpoczęliśmy zbiórką przy MOK, skąd w niewielkiej grupie /w sumie 17 słuchaczy UTW i seniorów Klubu „Globtrotera”/ wyruszyliśmy /część z kijkami/, na „Śmieszek”.

Na miejscu rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbasę, a także na powitanie wiosny – dla odmiany spaliliśmy wysłużoną już kukiełkę naszej długoletniej Marzanny.

Korzystając z pięknej słonecznej pogody, spacerowaliśmy po terenie „Śmieszka” i przeszliśmy do Strzelnicy.

Nie udało nam się zbierać soku z brzozy, bo było długo zimno i jeszcze nie leciał, ale w tym celu wybierzemy się ponownie na wycieczkę w najbliższym czasie.

Spotkanie zakończyło się około godziny 16.00 i wracaliśmy piechotą lub busem z Miasteczka Westernowego.

Dokładnie w kalendarzowym dniu rozpoczęcia wiosny – 21.03.2018 r. nasi ekoanimatorzy Rysiu Wesołowski i Jasiu Łukowski oraz Prezes UTW uczestniczyli w uroczystości powitania wiosny przez dzieci Przedszkola nr 19 w Żorach.

Było to piękne wzruszające spotkanie z przejętymi swoją rolą i szczęśliwymi dzieciakami przystrojonymi w pomysłowe czapeczki oznaczające grupy i zwiewne, śliczne Pani Wiosny.

W ramach współpracy wręczyliśmy dzieciom krzew rododendronu, który zostanie zasadzony w ogrodzie przedszkola.

Na zakończenie dzieci wręczyły nam śliczne wiosenne prezenty, które zdobią Biuro UTW, a swoją Marzannę przekazały dzieci tym razem Panu Leśniczemu.

Wydarzenia zaprezentowano na zdjęciach, za które dziękujemy naszym słuchaczom: Staszkowi Sobieckiemu, Ryśkowi Wesołowskiemu i Helenie Karwot.

Relacja: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach